Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Opłata za przejazd autostradą. Polacy zapłacą w Niemczech

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Od października 2020 roku kierowcy korzystający z niemieckich autostrad będą musieli za nie płacić. Poinformował o tym niemiecki minister transportu Andreas Scheuer.

Andreas Scheuer poinformował o zmianach w nagraniu opublikowanym na swoim koncie na Twitterze. Umowa dotycząca opłat została już podpisana. W praktyce zapłacą tylko obcokrajowcy, bo Niemcy będą mogli odliczyć te opłaty od podatku.

Cena winiety będzie uzależniona od okresu ważności, pojemności silnika pojazdu i szkodliwości wydzielanych przez niego spalin. Ile dokładnie trzeba będzie zapłacić jeszcze nie jest pewne.

Zobacz także: Luksusowa marka rezygnuje z silników Diesla

Można przypuszczać, że ceny będą zbliżone do tych obowiązujących obecnie w Austrii. Austriacka winieta 10-dniowa dla pojazdu do 3,5 t, to wydatek 9,2 euro, winieta 2-miesięczna kosztuje 26,80 euro, natomiast roczna to wydatek 89,20 euro.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Komentarz usunięty.
 • SpołEkorzecznik (gość)

  i bardzo dobrze ! To uświadomi niektórym osobnikom że ałtostraty to nie żadne "prawo obywatelskie" ino kosztowny luksus

 • gość (gość)

  "bo Niemcy będą mogli odliczyć te opłaty od podatku drogowego ! który to płacą wszyscy użytkownicy dróg publicznych".

 • vick (gość)

  gość (gość) 2019-01-04 22:33 "bo Niemcy będą mogli odliczyć te opłaty od podatku drogowego ! który to płacą wszyscy użytkownicy dróg publicznych". Mieszkam w Niemczech i tam place podatek drogowy. Przyjeżdżam do Polski i place dodatkowo polski podatek drogowy, wliczony w paliwie. To jest w porządku?

 • Tom (gość)

  Niecałe 100 euro na rok za tysiące kilometrów autostrad to jest uczciwa cena a w Polsce...? Złodziejom z A2 za odcinek z Warszawy do Świecka osobówką trzeba zapłacić 78 złotych to rozbój w biały dzień i to legalnie popychany przez państwo...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości