Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Opole: 42. Rajd Festiwalowy w niedzielę

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Opole: 42. Rajd Festiwalowy w niedzielę - Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą i poczuć sportową żyłkę - mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklubu Opolskiego, który jest organizatorem imprezy.

Rajd Festiwalowy jest ogólnopolską imprezą popularną dla fanów motoryzacji, byłych i obecnych zawodników. Wszystkie samochody zgłoszone do rajdu muszą posiadać ważne badania techniczne, dowód rejestracyjny, trójkąt, gaśnicę itp.

Zawodnicy będą podzieleni na trzy klasy w zależności od pojemności silnika: do 903 cm3, powyżej 903 do 1300, powyżej 1300 do 1600, powyżej 1600 do 2000, powyżej 2000 cm3.

- W tym roku na start zapraszamy też właścicieli samochodów historycznych oraz tych wyprodukowanych w dawnych krajach demokracji ludowej, czyli dużych i małych fiatów, polonezów, ład, wartburgów, trabantów, syren, zastaw itp. - wylicza Stanisław Kozłowski.

Start o godz. 9.00 z parkingu stadionu im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego. Trasa rajdu będzie liczyć ponad 186 km i 12 prób sprawnościowych. Natomiast samochody historyczne przejadą 120 km i 8 prób sprawnościowych.

- Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji do kibicowania na próbach sprawnościowych - mówi Stanisław Kozłowski. - O 19.19, 11.30 i 13.40 na wały przy ul. Parkowej w Opolu, a o 10.30, 12.40 i 14.50 na lotnisko w Polskiej Nowej Wsi.

Rajd Festiwalowy to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Jej korzenie sięgają lat 70. Najwięcej zwycięstw ma Paweł Dytko, który triumfował pięć razy.

Sławomir Draguła

Opole: 42. Rajd Festiwalowy w niedzielę
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Opole: 42. Rajd Festiwalowy w niedzielę

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości