Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Opona przyszłości. Rozwiąże problem z parkowaniem?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Fot. TVN/x-news Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie firma Goodyear zaprezentowała koncepcyjną oponę, która ma być używana w przyszłości w samochodach autonomicznych. Nowość wyróżnia się m.in. kształtem.

Fot. TVN/x-news - Jesteśmy na skraju rewolucji w motoryzacji. Z badań przeprowadzonych przez amerykański instytut Navigant Research wynika, że do 2035 roku producenci będą sprzedawać 85 milionów samochodów autonomicznych rocznie. To nieprawdopodobna prognoza, która, jeśli się spełni, wstrząśnie światowymi rynkami - mówi Jean Claude Kihn, prezes Goodyear Tire&Rubber Co. na rynki EMEA.

Zobacz także: Ford SYNC 3. Nawigacja autem za pomocą głosu

 - Chcąc być gotowymi na tego typu zmiany, przygotowaliśmy koncepcyjną oponę Eagle 360. Najważniejszą różnicą w porównaniu z tradycyjnymi oponami, jest jej kształt - Eagle 360 jest kulą - zaznacza. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa sterowność samochodu. Pozwala lepiej omijać przeszkody znajdujące się na drodze i dzięki zwiększonym możliwościom manewrowania niemal całkowicie likwiduje problem z parkowaniem.

Kolejną kwestią są zamieszczone na gumie sensory, które będą połączone z komputerem pokładowym. Czujniki wykryją czy nawierzchnia jest śliska czy nie, czy jest mokra czy sucha.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • DużyFiat (gość)

    Czy to jest opona na licencji Stomil D-124? (standardowe wyposażenie z lat 80 w polskich samochodach FSO)

  • DominikP (gość)

    Dziwne że dopiero teraz na to wpadli ale dobrze, że w końcu mamy taki koncept. Zastanawia mnie tylko sprawa zamocowania takiej opony w aucie, ale na pewno z czasem technologia pójdzie bardzo do przodu więc coś opracują. Dobrze że się dużo dzieje na rybku motoryzacyjnym bo już było trochę nudno, a tera- ta opona, nowa tesla i zapowiedź volvo o tym, że w ich aucie w 2020roku nikt nie zginie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości