Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Opony. Pierwsze serwisy z certyfikatem oponiarskim już działają

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. pixabay Kierowcy mogą już korzystać z pierwszych certyfikowanych warsztatów oponiarskich. To projekt sygnowany przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego i TÜV SÜD.

Pomysł niezależnego certyfikatu oponiarskiego zrodził się z potrzeby poprawy poziomu jakości obsługi w serwisach oponiarskich oraz docenienia starań dobrych serwisów. Ma być też wyróżnikiem przyciągającym nowych klientów. Jest to jedyny certyfikat w Polsce, który powstał przy współpracy wszystkich najważniejszych producentów opon oraz sieci serwisowych i ekspertów z branży. Pozwoliło to stworzyć jednolite kryteria certyfikacji i procedury wymiany opon – takie same dla wszystkich.

Certyfikat oponiarski to trzystopniowy audyt warsztatów oponiarskich w trzech segmentach – do wyboru przez serwis – osobowym, ciężarowym i maszyn rolniczych. Certyfikat jest otwarty dla wszystkich serwisów zajmujących się oponami w Polsce – sieciowych, niezależnych czy nawet ASO.

Kryteria certyfikacji dotyczą zarówno wyposażenia technicznego serwisu, jak i wyszkolenia mechaników oraz poziomu obsługi klienta. Certyfikat oponiarski obowiązuje przez 2 lata, pod warunkiem wykonania skróconego audytu nadzoru po roku od przyznania certyfikatu.

Zobacz także: Będzie nowa kara dla właścicieli pojazdów

Wyróżnikami certyfikatu oponiarskiego, jakie otrzymują wszystkie serwisy pozytywnie kończące audyt są: duża tablica z logo certyfikatu i wskazaniem poziomu obsługi i segmentu; naklejki na wejście oraz certyfikat w formie dyplomu.

- W ostatnich miesiącach dostaliśmy wiele zgłoszeń od warsztatów zajmujących się oponami. W efekcie przeprowadzonych certyfikacji przez audytorów TÜV SÜD pojawiły się już pierwsze punkty w Polsce - mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Lokalizacja serwisów legitymujących się certyfikatem oponiarskim jest dostępna na stronie www.certyfikatoponiarski.pl.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości