Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Opony. Wzrost sprzedaży opon do SUV-ów i do motocykli w pierwszym kwartale 2019 roku

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

W I kwartale 2019 r. nastąpił wzrst sprzedaży opon do aua z segmentu SUV

Fot. Newspress Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w pierwszym kwartale 2019 r. producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie opon do aut typu SUV o 19 proc. Istotnie zwiększyła się dynamika sprzedaży opon do motocykli – wyniosła ona aż 28 proc.

Wzrósł także wolumen sprzedanych opon do samochodów dostawczych (+8 proc.) i ciężarowych (+3 proc.).

– Już kolejny kwartał notujemy wzrost popularności opon klasy premium. W I kwartale 2019 roku dynamika ich sprzedaży wyniosła 8 procent. Jest to ważny trend, polscy kierowcy doceniają dobre, markowe ogumienie do swoich aut. Opony tej klasy gwarantują lepszą przyczepność, szczególnie na mokrej drodze, dłuższą żywotność, mniejszy hałas i zmniejszają zużycie paliwa. Inwestycja w ogumienie premium zwraca się więc bardzo szybko – pieniądze wydane na nowy komplet wracają do portfela ich nabywcy w trakcie użytkowania w postaci m.in. oszczędności na paliwie czy mniejszego prawdopodobieństwa kolizji drogowych, ze względu na krótszą drogę hamowania – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO.

Zobacz także: Cofanie licznika. Od kiedy i jaka kara?

Zalety markowych opon zauważają również firmy transportowe – I kwartał 2019 roku przyniósł wzrost sprzedaży w segmencie opon ciężarowych o 3 proc. Jakość opon i ich stan techniczny ma wpływ na efektywność prowadzonej działalności gospodarczej oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Opona niskiej jakości dla osi sterującej wystarczy na około 120-150 tys. km, gdy opony markowe pozwolą na bezpieczne pokonanie ponad 220 tys. km.

– Dane za I kwartał 2019 roku potwierdzają stabilność rynku oraz to, że ewoluuje on zgodnie z wcześniej obserwowanymi trendami. Odnotowujemy dalszy wzrost sprzedaży opon całorocznych z homologacją zimową, które zwiększają bezpieczeństwo na naszych drogach – powiedziała Fazilet Cinaralp, sekretarz generalna ETRMA.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • wexyl (gość)

    Zakup opon do suva to porażka. Całe utrzymanie suva jest znacznie droższe jak mniejszych aut, kombi passata to jest jednak to a tak samo praktyczny. Olej wymieniłem w tym roku i klocki z delfi. Podejrzewam, że prędko nie zajrzę.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości