Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Optymalne zużycie oleju

Data publikacji: Autor: mr

Niemiecka firma Bosch ukończyła opracowywanie wielofunkcyjnego czujnika oleju dla silników benzynowych i wysokoprężnych.

Niemiecka firma Bosch ukończyła opracowywanie wielofunkcyjnego czujnika oleju dla silników benzynowych i wysokoprężnych, który nie tylko wskazuje jego poziom w silniku, ale także pokazuje, w jakim stopniu został on zużyty.

Na podstawie informacji z czujnika można więc zoptymalizować okresy wymiany oleju w pojeździe. Zmiana jest konieczna tylko wówczas, jeżeli poziom oleju jest zbyt niski lub jego jakość jest niewłaściwa. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i chronić środowisko.

Dzięki danym dostarczanym przez czujnik można także dowiedzieć się wiele o stanie silnika. Często możliwe jest wcześniejsze zdiagnozowanie usterek technicznych, co pomaga zapobiegać poważnym uszkodzeniom silnika. Ponadto nie ma już potrzeby odczytywania poziomu oleju przy pomocy miarki, tak jak to miało miejsce do tej pory. Nowy wielofunkcyjany czujnik oleju Boscha ustala rzeczywisty, aktualny poziom oleju, jego lepkość, temperaturę i parametry elektryczne. Bosch planuje rozpoczęcie fabrycznego montażu tego czujnika w roku 2003.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości