Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Ostatni Tor Poznań Track Day PROFI w sezonie 2012

Data publikacji: Autor: Marta Wiśniewska

 Tor Poznań Track Day PROFI, Fot: Marta Wiśniewska W niedzielę 7 października odbyła się ostatnia tym sezonie edycja Tor Poznań Track Day PROFI, imprezy skierowanej do kierowców, którzy mają już doświadczenia na torze wyścigowym i pragną doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem, a także porównać swoje umiejętności z innymi zawodnikami.

Uczestnicy i ich auta, po odprawie i przejeździe przypominającym, wraz z instruktorami, już od godziny 9:30 rozgrzewali asfalt  Tor Poznań Track Day PROFI, Fot: Marta WiśniewskaToru Poznań. Jak zwykle towarzyszyła im niesamowita dawka adrenaliny, lecz mimo to zawodnicy nie zapomnieli też o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie.

Prawie dwie trzecie wszystkich zapisanych na tą edycję Track Day osób, zostało zaproszonych przez Warsaw Speed Team – stowarzyszenie, które do swoich głównych celów i założeń zalicza organizowanie imprez motoryzacyjnych a także propagowanie bezpieczeństwa, m.in. poprzez ograniczenie nielegalnych wyścigów na drogach miejskich oraz organizacje szkoleń bezpiecznej jazdy.

Osiągnięte przez tych uczestników czasy zaliczały się do indywidualnej klasyfikacji Otwartego Pucharu Polski WST Lap Race.

Oprócz samochodów zaproszonych przez Bogart Racin Team, w grupie których dominował przekrój japońskiej motoryzacji, na torze mogliśmy podziwiać Renault Clio RS CUP, Nissana GTR, MG ZR 160 czy pięciuset konne Lamborghini Gallardo.

Przy okazji Tor Poznań Track Day, w obrębie toru kartingowego, odbywają się również szkolenia z drifftingu. Akademia Driftingu Macieja Polody zaprasza wszystkich, którym sportowa jazda nie wystarcza i chcą spróbować swoich sił w jeździe bokiem.

 Tor Poznań Track Day PROFI, Fot: Marta WiśniewskaKolejnym niecodziennym widokiem podczas Track Day, były niesamowite samochody Radical SR3 RS . A to dzięki współpracy z Radical Racing Academy, które pojawia się na imprezie od początku sezonu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, na zakończenie sezonu, które organizatorzy zaplanowali na 20 października.

Kibice wstęp na teren imprezy mają całkowicie za darmo. Mogą obserwować postępy i zmagania uczestników z tarasu widokowego wierzy oraz trybun. Odwiedzających nas obserwatorów zachęcamy również do wykupu „Taxi driving” - czyli przejechania się samochodem sportowym na fotelu pasażera.

Dla osób chcących przeżyć sportowe emocje a nie posiadających odpowiedniego samochodu, dzięki partnerowi TPTD – Carrera Cars Team – mamy możliwość wypożyczenia samochodów marki Porsche oraz  indywidualnych zajęć z instruktorem.

Tor Poznań Track Day PROFI, Fot: Marta Wiśniewska

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości