Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ostrołęka. Dworzec zniknie, bo... księża podnieśli opłaty? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. TVN24 / x-news Wszystko wskazuje na to, że od września przestanie działać dworzec autobusowy w Ostrołęce. Powodem jest brak porozumienia między przewoźnikiem a lokalną parafią, która jest właścicielem terenu dworca.

Operatorem dworca autobusowego w Ostrołęce jest Polonus. Wcześniej dzierżawcą dworca była spółka PKS Ostrołęka, którą zlikwidowano. Nowy przewoźnik chciał połączyć Ostrołękę z miasteczkami w regionie. Szybko jednak zmienił plany i skierował pismo do przedstawicieli Kościoła, w którym poinformował o wypowiedzeniu umowy dzierżawy i wycofaniu się z przedsięwzięcia.

Zobacz także: Yamaha XMAX 125 w naszym teście

Jak informują lokalne media, za brakiem porozumienia stoją przede wszystkim wysokie koszty dzierżawy narzucone przez księży. W oświadczeniu Kuria Diecezjalna w Łomży podkreśliła, że Polonus, wypowiadając umowę dzierżawy, wskazał, że "przyczyną wypowiedzenia jest w szczególności, ale nie wyłącznie, zły stan techniczny dworca autobusowego, zarówno budynku jak i placu manewrowego". Zdaniem przedstawicieli kurii stoi to w "wyraźnej sprzeczności" z treścią umowy dzierżawy podpisanej pod koniec czerwca.

Mieszkańcy obawiają się, czy będą mieli jak dojeżdżać do innych miast, natomiast władze Ostrołęki obiecują szukać rozwiązania problemu. - Rozwiązaniem może być postawienie tymczasowego kontenera, który będzie umożliwiał pasażerom schronienie w okresie zinowym - wyjaśnia Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miejskiego w Ostrołęce.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości