Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Ostrożnie z podróbkami?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

fot. Robert Kwiatek Klienci dokonujący napraw blacharsko-lakierniczych dążąc do minimalizacji kosztów pytają o zamienniki oryginalnych części, szczególnie blacharskich.

fot. Robert Kwiatek Klienci dokonujący napraw blacharsko-lakierniczych dążąc do minimalizacji kosztów pytają o zamienniki oryginalnych części, szczególnie blacharskich. Chcąc szybko odebrać samochód z warsztatu tolerują uproszczone procesy lakiernicze, nie akceptowane przez producenta samochodu.

 

Oryginalne elementy nadwozia wykonywane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości i zapewniają analogiczny rozkład odkształceń (strefy zgniotu) jak elementy fabryczne. Ponadto mają one właściwe kształty i wymiary, co powoduje, że zachowane są właściwe rozmiary szczelin montażowych między blachami. Szczeliny te mają bezpośredni wpływ na eliminację hałasu wytwarzanego przez powietrze opływające nadwozie oraz zapobiegają przenikaniu wody do wnętrza pojazdu. Nieprawidłowy kształt nieoryginalnych części wpływa na zwiększenie nakładów robocizny na ich pasowanie i montaż, a samochód nie uzyskuje pożądanego wyglądu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości