Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Otwarto obwodnicę Osieka. Szybciej do Katowic, Lublina i Rzeszowa

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Otwarcie południowej obwodnicy Osieka Oddano do użytku południową obwodnicę Osieka, fragment drogi wojewódzkiej nr 765. Nowa trasa ma 1,25 kilometra długości.

W środę, 17 grudnia, pierwsze samochody wjechały na obwodnicę Osieka. Budowa tej trasy Osieka stanowiła część większego projektu, obejmującego remont drogi wojewódzkiej nr 765 na odcinku Staszów - Osiek. Budowa obwodnicy Osieka kosztowała 7,5 miliona złotych, zaś wartość całego projektu to prawie 40 milionów złotych.

Zobacz też: Most na Wiśle w Połańcu już otwarty

Obwodnica Osieka połączyła drogę wojewódzką nr 765 z drogą krajową nr 79 Warszawa - Sandomierz – Kraków. Środki na realizację przedsięwzięcia w 85 procentach pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

- Fundusze europejskie na lata 2014-2020 dają nowe możliwości, które trzeba będzie dobrze wykorzystać. Kilka ważnych inwestycji jest przygotowanych, na przykład obwodnica Staszowa - stwierdził marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Przebudowaną drogę ze Staszowa do Osieka, o długości nieco ponad 17 kilometrów, oddano do użytku we wrześniu. Zakres robót obejmował między innymi poszerzenie jezdni i wzmocnienie jej nawierzchni, powstało 12 zatok autobusowych, bezkolizyjne skrzyżowania, chodnik na odcinku ze Staszowa do Golejowa, wyremontowano wiadukt.

Wykonawcą inwestycji była firma Trakt z Piekoszowa.

Dzięki obwodnicy samochody jadące w stronę nowego mostu na Wiśle w Połańcu ominą centrum Osieka. Nowa trasa ułatwi podróż w kierunku Lublina, Katowic i Rzeszowa.

Głównym celem budowy obwodnicy jest odciążenie centrum Osieka poprzez wyprowadzenie pojazdów kierujących się w stronę mostu w Połańcu. O tym, że drogowe zadanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców mieszkających w pobliżu drogi wojewódzkiej Nr 765 oraz ułatwi podróżowanie w kierunku Katowic, Lublina i Rzeszowa.

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości