Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Paliwa: 10 kilometrów i 30 groszy różnicy [zachodniopomorskie]

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Paliwa: 10 kilometrów i 30 groszy różnicy [zachodniopomorskie] Czy tankując na stacjach benzynowych oddalonych od siebie o 10 kilometrów można przepłacić 30 groszy na każdym litrze benzyny? W Ustroniu Morskim tak.

W Kołobrzegu i w całym regionie na stacjach sieci Orlen i Lotos utrzymują się ceny benzyny poniżej 5 zł za litr – zarówno PB 95, jak i oleju napędowego. Wciąż są jednak takie stacje, na których możemy przepłacić nawet 30 groszy na każdym litrze.

W poniedziałek stacja benzynowa BP w Ustroniu Morskim sprzedawała benzynę bezołowiowa w cenie 5,29 zł za litr, a diesla po 5,09 zł. To odpowiednio o 30 i o 10 groszy drożej niż na stacji Shella i Orlenu w Kołobrzegu przy ulicy Koszalińskiej.

– Niestety cena poniżej 5 złotych to obecnie granica opłacalności większości stacji, a podwyżka na stacji BP może być sygnałem do kolejnych wzrostów cen. Już w przyszłym tygodniu ceny, zarówno diesla jak i benzyny bezołowiowej, mogą wzrosnąć o kilka groszy – komentuje Jakub Bogucki z serwisu e-petrol.pl. – Wpływ na taką sytuację może mięć sytuacją na światowych giełdach, drożejący dolar i cena baryłki ropy. Nie ma co ukrywać również, że województwo zachodniopomorskie jest jednym z najdroższych w kraju – przyznaje specjalista rynku paliw.
(bor)

Paliwa: 10 kilometrów i 30 groszy różnicy [zachodniopomorskie]
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Paliwa: 10 kilometrów i 30 groszy różnicy [zachodniopomorskie]

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości