Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Paliwa na stacjach stabilne cenowo

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Archiwum Polskapresse Drugi tydzień czerwca okazał się przychylny dla kierowców. Zgodnie z ubiegłotygodniowymi prognozami e-petrol.pl szczególnie w przypadku diesla można było liczyć na spadki i tak też się stało.

Wg najnowszych notowań e-petrol.pl, średnia cena benzyny w Polsce w tym tygodniu spadła o 1 gr. Teraz za litr Fot: Archiwum Polskapressenajpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 trzeba średnio zapłacić 5,32 zł. Średnia cena detaliczna oleju napędowego obniżyła się o 2 gr i wynosi dziś przeciętnie 5,27 zł. Kierowcy samochodów z zainstalowaną instalacją gazową od kilkunastu tygodni przyzwyczajeni do niemal cotygodniowych obniżek, w tym tygodniu nie dostali niespodzianki. Autogaz na stacjach kosztuje przeciętnie 2,44 zł/l.

Ceny paliw monitorowane przez e-petrol.pl mieszczą się w ostatnim czasie w coraz węższych przedziałach – dla benzyny „95” najniższa zanotowana cena wynosiła 5,14 zł, a maksymalnie paliwo oferowano po 5,64 zł/l. W przypadku diesla rozstrzał cenowy jest szerszy - w zależności od regionu i typu stacji można w tym tygodniu olej napędowy kupić w cenie 5,02-5,99 zł/l. Alternatywy wobec benzyny autogaz zatrzymał się dziś na poziomie 2,44 zł (ale kierowcy mogli na dystrybutorach zobaczyć ceny z przedziału 2,20-2,86 zł/l). Szerzej na ten temat mówi analityk portalu e-petrol.pl, Grzegorz Maziak.

Ciekawym zjawiskiem do odnotowania i podkreślenia jest fakt, iż całkiem przystępne cenowo stało się paliwo, jakie można tankować w woj. opolskim, które przez wiele ostatnich tygodni uchodziło za najdroższy region. W tym tygodniu można było tam zaopatrzyć się paliwo, poniżej średnich cen ogólnopolskich. Benzyna kosztowała tam przeciętnie 5,29 a olej napędowy 5,23 zł/l. Mniej powodów do zadowolenia mieli natomiast w ostatnich dniach mieszkańcy Polski północno-zachodniej –stacje paliw w woj. zachodniopomorskim oferowały benzynę „95” w cenie 5,39 zł/l a diesel zaledwie dwa groszy taniej.

źródło: e-petrol.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości