Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Paliwa: Olej napędowy droższy od benzyny

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Paliwa: Olej napędowy droższy od benzyny Cenniki na stacjach paliw zaskakują kierowców z dnia na dzień. Ropa bije wręcz rekordy. Dziś jest już droższa niż Pb95. Drożeje też olej opałowy.

Jeszcze 10 października za litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej na stacjach Orlen w całym kraju płaciliśmy jedynie 5,09 złotego. Ale chwilę po wyborach, w ciągu jedynie dwóch tygodni, ceny paliw na Orlenie poszybowały w górę do 5,32 zł za litr. A dziś w Koszalinie litr bezołowiowej kosztuje już nawet 5,39 złotego. I jest droższy o 2 - 3 grosze niż na przykład w Słupsku. Natomiast ceny ropy sięgnęły szczytów.

Dziś na stacji MZK w Koszalinie olej napędowy kosztuje 5,42 zł za litr, a Pb95 jest o trzy grosze tańszy. Stacja BP sprzedaje ON po 5,44 zł za litr, a benzynę ma po 5,39 zł za litr. Jedynie Statoil przy ul. Krakusa i Wandy ma jeszcze starą cenę ropy i sprzedaje ją po 5,34 zł za litr.

Złe wieści docierają też do właścicieli domów ogrzewanych olejem opałowym. On również drożeje. W zeszłym roku przed sezonem grzewczym kosztował średnio 3,40 zł za litr, dziś trzeba za niego płacić nawet 4,10 zł za litr.

Paliwa: Olej napędowy droższy od benzyny
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Paliwa: Olej napędowy droższy od benzyny

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości