Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Paliwa. Tankowanie najdroższe od 7 lat

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Mijający tydzień na rynku paliw przyniósł dalsze dynamiczne podwyżki na stacjach i na początku tegorocznych wakacji za tankowanie płacimy najwięcej od 7 lat.
Fot. Mariusz Kapała Mijający tydzień na rynku paliw przyniósł dalsze dynamiczne podwyżki na stacjach i na początku tegorocznych wakacji za tankowanie płacimy najwięcej od 7 lat.

W najnowszym zestawieniu detalicznych cen paliw, realizowanym na podstawie danych zebranych przez e-petrol.pl i użytkowników aplikacji tuTankuj, zanotowaliśmy aż 12-groszowy wzrost ceny diesla. Aktualnie za tankowanie tego paliwa płacimy w Polsce średnio 5,43 zł/l. Podrożała też 95-oktanowa benzyna – w tym przypadku zmiana była 11-groszowa. Litr popularnej „95-tki” na koniec czerwca w detalu kosztuje 5,49 zł. Na niezmienionym poziomie utrzymała się cena autogazu, która podobnie jak przed tygodniem wynosi 2,29 zł/l.

Z tak wysokimi cenami benzyny ostatni raz mieliśmy do czynienia jeszcze w lipcu 2014 roku, a w przypadku diesla trzeba cofnąć się jeszcze dalej w czasie – do listopada 2013 r.

Najtańszym pod względem cen paliw regionem jest w tym tygodniu Wielkopolska. Najmniej zapłacimy tankując tam 95-oktanową benzynę i olej napędowy. Ta pierwsza kosztuje średnio 5,41 zł/l, a olej napędowy 5,35 zł/l. Tyle samo za diesla płacą kierowcy z lubuskiego. W woj. wielkopolskim najtańszy jest też autogaz, z ceną na poziomie 2,24 zł/l.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Benzyna bezołowiowa 95 najdroższa jest na Mazowszu, gdzie kierowcy średnio płacą 5,55 zł/l. Na Podlasiu najwięcej płacimy za diesla – 5,50 zł/l, a rekordowo wysokie ceny autogazu – 2,36 zł/l, w tym tygodniu zanotowaliśmy w woj. zachodniopomorskim.

 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-06-30
Pb 98 5,81
Pb 95 5,49
ON 5,43
LPG 2,29

PLN brutto/l

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Tak prezentuje się Rolls-Royce Cullinan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Kuba (gość)

    Wszędzie rosną ceny. W UK w przeciągu 2 tygodni diesel poszedł w górę z £1.27 za litr do £1.32 tak więc wszędzie to samo.

  • Marcin (gość)

    Nie wiem skąd takie niskie ceny w Koszalinie są wyższe cały czas. Wczoraj zapłaciłem za diesel Miles 5,82 zł.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości