Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Paliwa. W Niemczech paliwo tańsze niż w Polsce!

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz/ TVN-turbo/ x-news

Po paliwo już nie tylko na wschód, ale i zachód? Taki ruch może opłacić się zwłaszcza kierowcom samochodów zasilanych olejem napędowym. W Słubicach za litr Diesla zapłacimy 5,15 zł, podczas gdy kilka kilometrów dalej, we Frankfurcie nad Odrą, można zaoszczędzić około 40 groszy.

Fot. x-news Większość kierowców pamięta jeszcze te kolejki aut z niemieckimi rejestracjami na przygranicznych stacjach w Polsce. Tymczasem okazuje się, że jesteśmy już taką potęgą, że po tańsze paliwo to my zaczynamy jeździć do Niemiec.

Po paliwo już nie tylko na wschód, ale i zachód? Taki ruch może opłacić się zwłaszcza kierowcom samochodów zasilanych olejem napędowym. W Słubicach za litr Diesla zapłacimy 5,15 zł, podczas gdy kilka kilometrów dalej, we Frankfurcie nad Odrą, można zaoszczędzić około 40 groszy.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny 

Korzystają z tego zwłaszcza taksówkarze, którzy i tak często wykonują kursy za zachodnią granicę. Jeszcze mniej benzyna kosztuje na przykład w Barcelonie. Skąd zatem takie ceny na naszych stacjach?

Tymczasem jak podał dziś w komunikacjie PKN Orlen firma ta osiągnęła w zeszłym roku przychody na poziomie 110 mld zł, o 15% wyższe w stosunku do roku poprzedniego przy rekordowym poziomie przerobu ropy oraz sprzedaży.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Gienek (gość)

  Jak wejdą podwyżki prądu ....to prąd zdrożeje 3 krotnie. Więc może jakąś małą linię energetyczną by tak podciągnąć z Niemiec ??

 • KOń (gość)

  Wyborco PIS, czy ci nie wstyd?

 • Won (gość)

  Żółto to widzę

 • Brejk (gość)

  prawda wracałem od Niemca i tankowałem korando to za litr tam mniej wychodziło. to co się dzieje z tymi cenami to paranoja jest... i co najgorsze nikt się tym nie zajmuje. jak masz kasę na paliwo to jeździsz jak nie masz to niestety...

 • KIEROWCA EMERYT Z 2 GRUPĄ INWALIDZKĄ (gość)

  JUŻCI CO GŁOSOWALI NA PIS WIĘCEJ NA NICH 50%WIĘCEJ NIGDY NIE ZAGŁOSUJE

 • gacek (gość)

  Z tym ze nie na pewno - a co platforma dała - puste kieszenie obiecanki cacanki.

 • pewny gośću (gość)

  co wy gadacie na Pis? chyba nie pamiętacie jak PeŁo rządziło to ceny paliw dopiero były wysokie i afera nad afera wiec z takimi komentarzami ze ceny paliw za rządu Pisu wzrosły to brednie, puki co utrzymują sie na stabilnym poziomie i oby tak dalej . może na wiosnę zmaleją bo puki co sezon grzewczy trwa jeszcze, nie to ze bronie Pis ale taka prawda. pozdrowienia dla kumatych

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości