Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Paliwo ze śmieci? Rosjanin udowodnił, że to możliwe

Data publikacji: Autor: (mm) RUPTLY/x-news

Fot. RUPTLY/x-news Przedsiębiorczy mieszkaniec Jekaterynburga Wiaczesław Zieliński opracował technologię, za pomocą której z plastikowych śmieci wytwarza paliwo. Jak wygląda proces?

Jako surowiec wykorzystuje plastikowe butelki, przywożone do jego sortowni śmieci razem z innymi odpadami. Zieliński zapewnia, że jego technologia pozwala na produkcję około 7,5 baryłki syntetycznej ropy tygodniowo.

Redakcja poleca:

Polecane pięciolatki. Przegląd popularnych modeli
Kierowcy zapłacą nowy podatek?
Hyundai i20 (2008-2014). Warto kupić?

- Po schłodzeniu gaz zamienia się w ciecz, która stanowi podstawę syntezy ropy naftowej. Potem przechodzi przez przewodem do systemu kumulacyjnego. To pokazuje, że plastik, który rozkłada się dopiero po 300-400 latach, może być wykorzystywany do produkcji syntetycznej ropy naftowej - mówi wynalazca.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Gość (gość)

    Technologia ta, była opracowana już bardzo dawno, on ją może po prostu wprowadził w życie. Do tej pory nikt tego nie wprowadzał ze względu na nieopłacalność. Powiedział ile może uzyskać ropy, ale nie powiedział ile trzeba na to plastikowych butelek. Po za tym on nie skupuje tych butelek tylko odzyskuje z sortowni, a więc trafiają z innymi odpadami.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości