Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Paliwowi oszuści zatrzymani

Data publikacji: Autor: (amc) - Dziennik Zachodni

Fot. Robert Kwiatek

Wyprali co najmniej 12 mln zł, wyłudzili 2 mln zł podatku VAT i nie odprowadzili do Skarbu Państwa podatku wysokości kolejnych 10 mln zł. W sumie zatrzymano 36 osób zamieszanych w nielegalną produkcję paliwa w powojskowej bazie rakietowej w powiecie lublinieckim.Fot. Robert Kwiatek

 

- Śledztwo w tej sprawie trwa od wielu miesięcy. Pierwsze jego efekty poznaliśmy w marcu, kiedy w fikcyjnym zakładzie wytwarzającym sztuczne choinki policjanci odkryli profesjonalną linię produkcyjną paliwa. Przestępcy przetwarzali ulepszone półprodukty i sprzedawali je jako pełnowartościowy olej napędowy. Przedwczoraj zatrzymano kolejnych siedem osób. Pięć z nich trafiło do aresztu, wobec dwóch sąd zastosował poręczenie majątkowe - mówi asp. Jacek Pytel z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

 

Paliwo produkowano i rozprowadzano co najmniej od początku 2002 r. Na tonie zarabiano nawet 1 500 zł. Trafiało ono na stacje w województwie śląskim i świętokrzyskim. Wśród zatrzymanych są właściciele dziewięciu stacji paliw, podejrzani o fałszowanie dokumentacji prowadzonej działalności gospodarczej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości