Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Pamiętaj o OC!

Data publikacji: Autor: (czy)

Fot. PHRASEA Każdy pojazd posiadający tablicę z numerem rejestracyjnym musi posiadać ubezpieczenie OC.

Każdy pojazd posiadający tablicę z numerem rejestracyjnym powinien być ubezpieczony. Obowiązkowe jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC).

 Fot. PHRASEA

Obowiązek opłacania OC dotyczy zarówno samochodów, jak i motocykli, motorowerów i przyczep. Właściciele zapominający o uiszczeniu opłaty u ubezpieczyciela mogą spotkać się z poważnymi kłopotami. Głównie finansowymi.

- Policjant stwierdzający brak opłaty OC zatrzymuje pojazd, który zostaje odholowany na strzeżony parking policyjny. Samochód jego właściciel może odzyskać dopiero wtedy, gdy uiści opłatę na Fundusz Gwarancyjny - wyjaśnia starszy aspirant Mariusz Paszczela z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

 

Kary za brak polisy OC nie są małe. W przypadku samochodu osobowego to 2350 złotych, ciężarowego aż 3770 zł. Posiadacze przyczep, motocykli i motorowerów zapłacą 470 zł. Warto więc pamiętać o tym szczególnie wtedy, gdy wyciągniemy z garażu lub piwnicy zakurzony motorower. Poza tym, że musi być sprawny, należy go jak najszybciej ubezpieczyć.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • jaaaa (gość)

    Dobrze, że ja nie mam tablicy. Nie muszę płacić :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości