Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36377 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Panamera tylko z oponami Michelin

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Michelin Michelin został wyłącznym globalnym dostawcą opon do nowej wersji Porsche Panamera. Dla nowego Porsche Panamera będą dostępne opony: Michelin Pilot Super Sport (opona letnia), Michelin Pilot Alpin 4 (opona zimowa) oraz Michelin Pilot Sport All Season Plus (opona na rynek amerykański) w 12 rozmiarach.

Michelin Pilot Super Sport to letnia opona sportowa, która wykorzystuje trzy unikalne technologie Michelin: opasanie z włókna Fot: Michelinaramidowego, mieszanka bieżnika Bi-Compound oraz zmienny kształt powierzchni styku Variable Contact Patch 2.0. Główną cechą opasania wykonanego z gęstego włókna aramidowego jest zwiększona wytrzymałość na rozciąganie. Ten element jest lekki, a zarazem pięć razy bardziej wytrzymały niż stal o takiej samej masie. W rezultacie zastosowania tego elementu powierzchnia kontaktu opony pozostaje niezmieniona, a siła odśrodkowa jest efektywnie kontrolowana, nawet przy dużych prędkościach. Opracowana specjalnie do opon wyścigowych technologia Bi-Compound stosuje różne rodzaje mieszanki gumowej  w części wewnętrznej i  zewnętrznej opony. Guma zewnętrznej części bieżnika jest wykonana z ciężkich łańcuchów cząsteczkowych, których twardość została tak dobrana, aby zapewnić maksymalną przyczepność podczas zakrętów na suchej nawierzchni. Z kolei wewnętrzna część opony wykorzystuje specjalną mieszankę gumy, która wspólnie z dopasowaną rzeźbą zapewnia przyczepność na mokrej nawierzchni. Zmienny kształt powierzchni styku The Variable Contact Patch 2.0 pozwala na pełną kontrolę auta nawet w ciasnych zakrętach, kształt powierzchni kontaktu z podłożem zmienia się ale jego obszar pozostaje niezmienny.

Fot: MichelinMichelin Pilot Alpin 4 to opona zimowa wykorzystująca pakiet technologii o nazwie Ridge-n-Flex składający się z dwóch elementów. Pierwszym jest unowocześniony bieżnik o większej liczbie lameli oraz krawędzi. Usytuowane pod różnymi kątami samoblokujące się lamele StabiliGrip gwarantują optymalną stabilność klocków bieżnika i zapewniają większą precyzję prowadzenia pojazdu. Drugi element to mieszanka miękkiej gumy HelioCompound 3G zachowująca elastyczność nawet w niskich temperaturach, przez co zapewnia lepszą przyczepność na oblodzonej, zaśnieżonej i mokrej nawierzchni. W tej mieszance trzeciej generacji zastosowano opatentowane połączenie krzemionki i oleju słonecznikowego.

Michelin Pilot Sport All Season Plus to opony zaprojektowane z myślą o rynku północno-amerykańskim zapewniają wysokie osiągi niezależnie od warunków atmosferycznych. Opona wykorzystuje mieszankę gumy TriFusion zapewniającą dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, jak również w warunkach zimowych. Opony Michelin Pilot Sport All Season Plus wykorzystują również technologię MaxTouch Construction, która zwiększa żywotność opony bez poświęcania innych osiągów.


Fot: Michelin

Fot: Michelin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • 000bryan (gość)

    To zapewne konraktowe porozumienia dla obopólnych jakichś tam korzyśći tym firmom co nie konieczne korzystne dla nabywców Panamer, a dlaczego to nie niekorzystne, nie trudno pogłówkować...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Porsche Panamera zdjęcia

Porsche Panamera dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Porsche Panamera Cena