Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Papal Tram. Takim tramwajem papież Franciszek jechał na Błonia

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Po raz pierwszy w historii Ojciec Święty na oficjalne spotkanie jako środek transportu wybrał tramwaj. Przejechał nim z Franciszkańskiej na krakowskie Błonia, na spotkanie z młodzieżą

Papież przyjechał do wiernych nowym, bo wyprodukowanym w ubiegłym roku tramwajem ,Krakowiak”.  To czteroczłonowy tramwaj niskopodłogowy bydgoskiej PESY, który jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pojazd wyposażono w klimatyzację, wifi, monitoring, stanowisko dla wózków i przewozu rowerów. Jest to najdłuższy tramwaj w Polsce. Ma 43 metry i może pomieścić nawet 300 osób.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Podróże to jego żywioł
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach


Biało-żółty tramwaj, którym papież Franciszek przejechał na Błonia, po Światowych Dniach Młodzieży będzie jeździł po Krakowie. Pojazd będzie kursował na linii 4, 50, 52, a  w weekendy będzie go można spotkać na linii numer 24. Wiadomo, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji nie zlikwiduje jednak papieskiego oznakowania.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • MarcinP (gość)

    Trzeba przyznać, że tramwaj świetnie wygląda. Super, że ludziom z całego świata zaprezentowano właśnie taki ładny model.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości