Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Papież Franciszek. Po Polsce jeździ Volkswagenem Golfem

Data publikacji: Autor: (mm)

Ci, którzy myśleli, że  papież, który przybył do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży po wyjściu z samolotu na krakowskim lotnisku, przesiądzie się do limuzyny, pomylili się. Papież wsiadł do Volkswagena Golfa / Fot. Archiwum Polska Press Ci, którzy myśleli, że papież, który przybył do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży po wyjściu z samolotu na krakowskim lotnisku, przesiądzie się do limuzyny, pomylili się. Franciszek wsiadł do Volkswagena Golfa.

Trasę z lotniska w Balicach na Salwator papież Franciszek pokonał w Volkswagenie Golfie. Do papamobile przesiadł się dopiero na terenie klasztoru sióstr Norbertanek. Także dziś rano po Krakowie poruszał się właśnie Golfem.

Redakcja poleca:

Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Audi A4 kontra BMW 3

Auto po powodzi. Jak rozpoznać?

To Volkswagen Golf w wydaniu Sportsvan. Auto ma podstawowe wyposażenie, a z dodatków dołożono jedynie dywaniki. Taki nowy samochód kosztuje 68 290 zł.

Cztery identyczne Golfy zostały przekazane Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Warto dodać, że jeden z nich trafi na aukcję charytatywną. Środki z niej zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, przebywających w obozach w Libanie.

Ci, którzy myśleli, że  papież, który przybył do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży po wyjściu z samolotu na krakowskim lotnisku, przesiądzie się do limuzyny, pomylili się. Papież wsiadł do Volkswagena Golfa / Fot. Archiwum Polska Press

Ci, którzy myśleli, że papież, który przybył do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży po wyjściu z samolotu na krakowskim lotnisku, przesiądzie się do limuzyny, pomylili się. Papież wsiadł do Volkswagena Golfa / Fot. Archiwum Polska Press

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jan Kok (gość)

    Bardzo dobry przyklad dla naszego DUCHOWIENSTWA !!!! Skromnosc to jest najwieksza Zaleta !!! Papiez po Watykanie i nie tylko porusza sie malym Renault 5 a nie jak nasi dowodcy koscielni od audi do mercedesa a nawet wyzej WSTYD to daje duzo do myslenia !!!!!!! Pozdrawiam ministrant

  • xyz (gość)

    Nawet na tych transmisjach ze ŚDM widać różnicę między Franciszkiem - skromnym, nie wywyższającym się, a polskimi hierarchami - spasłymi zarozumiałymi chciwcami wszędzie wietrzącymi pieniądze. Podziękowałem tej instytucji finansowej wiele lat temu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Golf zdjęcia

Volkswagen Golf dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Golf opinie

Oceń swoje auto

Volkswagen Golf Cena