Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Paragon od mechanika – weź i wygraj auto!

Data publikacji: Autor: Artykuł sponsorowany

Wybierając się do mechanika w celu zakupu części lub naprawy auta nie zapomnij o pobraniu paragonu fiskalnego. Jest on nie tylko dowodem dokonania transakcji, lecz może być Twoją przepustką do nowego samochodu! Wybierając się do mechanika w celu zakupu części lub naprawy auta nie zapomnij o pobraniu paragonu fiskalnego. Jest on nie tylko dowodem dokonania transakcji, lecz może być Twoją przepustką do nowego samochodu!

Wybierając się do mechanika w celu zakupu części lub naprawy auta nie zapomnij o pobraniu paragonu fiskalnego. Jest on nie tylko dowodem dokonania transakcji, lecz może być Twoją przepustką do nowego samochodu!Naprawa u mechanika samochodowego

Zgodnie ze statystykami, większość Polaków posiada auto, a niektórzy nawet kilka. Jak to bywa z pojazdami, nawet przy największej trosce oraz starannym użytkowaniu, samochód czasem odmówi posłuszeństwa. Zdarzenie takie zazwyczaj wiąże się z wizytą u mechanika.

W zależności od przyczyny awarii, różne mogą być koszty wynikające z naprawy. Oczywiście, im kierowca w większym stopniu dba o auto, tym mniejsze jest ryzyko naprawdę poważnej usterki. Niemniej, prędzej czy później każdego właściciela pojazdu czeka sfinansowanie nowego sprzęgła, skrzyni biegów, jednostki napędowej czy kolektora. W wielu przypadkach wiąże się to z wydatkiem nawet do kilku tysięcy złotych.

Niezwykle ważne jest to, aby ostrożnie i odpowiedzialnie dobierać warsztat samochodowy. Uczciwy i doświadczony mechanik nie tylko rozwiąże Twój problem, lecz obsłuży Cię w należyty sposób. I nie chodzi tu o nadzwyczajne traktowanie, lecz zwykłą moralność zawodową czy uprzejmość.

Warsztat samochodowy – wybierz wiarygodnego mechanika!

Wielu kierowcom trudności sprawia samodzielna ocena jakości usług świadczonych przez mechanika czy cały zakład. Zmiennych, które należy brać pod uwagę, jest naprawdę sporo. Jest jednak jedna rzecz, na podstawie której można wstępnie ocenić mechanika.

Każdy uczciwy, wiarygodny mechanik samochodowy powinien posiadać kasę fiskalną. Po zakończeniu usługi musi on wystawić rachunek w formie paragonu (lub faktury), który poświadcza dokonanie naprawy lub sprzedaż części. Choć na ten niewielki „skrawek papieru” często nie zwracasz uwagi, w rzeczywistości ma on wiele większe znaczenie, niż mógłbyś przypuszczać.

Przede wszystkim, jest to najważniejszy dowód wykonania usługi – dzięki temu, nabiera ona faktycznej, prawnej wymowy. Wystawiony paragon fiskalny obliguje przedsiębiorcę do dokonania rozliczenia z Urzędem Skarbowym, a Tobie pozwala przykładowo na pewne odliczenia od podatku. Co więcej, masz pełne prawo wymagać od sprzedawcy wystawienia paragonu, a przy ewentualnej odmowie, powinieneś zgłosić to odpowiednim organom.

Zabranie paragonu może uczynić z Ciebie właściciela samochodów Opel Astra (szansa na to jest każdego miesiąca przez najbliższy rok!) albo Opel Insignia (raz na kwartał). Zaskakujące, nieprawdaż? Wszystko dzięki rozpoczętej w październiku 2015 r. Narodowej Loterii Paragonowej, Ministerstwa Finansów.

Celem akcji jest promowanie legalnej i rzetelnej działalności gospodarczej oraz zwrócenie uwagi konsumentów na to, jak istotne jest zabieranie paragonów i domaganie się ich, jeśli nie zostaną wydane. To właśnie bowiem sami konsumenci mogą w znacznym stopniu przyczynić się do  zmniejszania  szarej strefy. 

Wystarczy zarejestrować paragon fiskalny na stronie  www loterii, by każdego miesiąca wziąć udział w losowaniu wspomnianego już Opla Astry oraz wielu innych cennych nagród. Bonusy przewidziano także dla uczciwych przedsiębiorców – sprzedawca wystawiający zwycięski paragon otrzyma nowy iPad, a wszystkie te nagrody są zwolnione z podatku!

Pamiętaj jednak, że nie możesz zgłaszać paragonów z firmy, którą prowadzisz, lub w której pracujesz. Takie działanie traktowane jest jako złamanie regulaminu. W losowaniu nie biorą udziału faktury.

Paragon a reklamacja – cenna informacja!

Od latwiększość społeczeństwa uważa, że do zareklamowania towarów czy usług niezbędny jest paragon. W rzeczywistości natomiast, sytuacja jest całkowicie odmienna! Zgodnie z prawem, za podstawę do złożenia reklamacji uznaje się wadę zakupionej usługi lub towaru. Paragon to tylko jeden z co najmniej kilku możliwych do uzyskania dowodów zakupu.

A zatem, sprzedawca nie może uzależniać przyjęcia bądź odrzucenia reklamacji, wyłącznie od przedstawienia paragonu. W przypadku jego nieposiadania (wskutek zagubienia czy wyblaknięcia), wystarczy okazać wyciąg z rachunku bankowego, potwierdzenie płatności, odpowiedniego e-maila czy nawet zeznanie świadków.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości