Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Parkomatowa karuzela

Data publikacji: Autor: (mt) - Express Ilustrowany

Fot. Express Ilustrowany

Trawa spór związany z przetargiem na dostawę i obsługę parkomatów w łódzkiej strefie płatnego postoju. Zespół arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych orzekł, że został on niesłusznie unieważniony.

 

Arbitraż przeprowadzony został po tym, jak do Urzędu Zamówień Publicznych odwołała się firma Cool AR. Spółka ta w przetargu zaproponowała najniższą cenę. Unieważnienie przetargu Fot. Express Ilustrowany odebrało jej sporą szansę na wygraną.

 

– Musimy dostać formalne orzeczenie z Urzędu Zamówień Publicznych z uzasadnieniem, dlaczego nam to unieważnienie unieważniono – mówi Aleksandra Mioduszewska z łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu. – Jeśli się zgodzimy z wyrokiem, wrócimy do analizy ofert. To potrwa, bo aby rozważyć kwestie techniczne trzeba się wczytać w prawdziwe tomiska bardzo specyficznych specyfikacji...

 

Zarząd Dróg i Transportu w sprawie parkomatów grzęźnie coraz bardziej. Musi pokryć koszty dzisiejszego, przegranego, procesu przed obliczem arbitrów. Urzędnicy już teraz obawiają się, że tygodnie analizy „specyficznych specyfikacji” pójdą na marne, bo któraś z firm... znów oprotestuje postępowanie. To wojna o duże pieniądze, przewiduje się, że do kasy firmy, która ją wygra, trafi rocznie około 800 tys. zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości