Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Parkomaty jeszcze nie tak prędko

Data publikacji: Autor: (mt) - Express Ilustrowany

Fot. Grzegorz Gałasiński

Łódzcy parkingowi cieszą się, że nie tak szybko stracą pracę, jak się spodziewali. Wszystko przez wojnę o parkomaty, jaką rozpoczęły chętne do ich zainstalowania firmy i unieważnienie przetargu.

 

– Niech się biją jak najdłużej – mówi uradowany parkingowy z al. Kościuszki.

 

W Zarządzie Dróg i Transportu zwątpili już, czy parkomaty zostaną zainstalowane na ulicach w przyszłym roku (miały działać od 1 kwietnia). Przebieg przetargu oprotestowała m.in. Fot. Grzegorz Ga³asiñski warszawska firma Parkingi Polska, która zaproponowała cenę swoich usług tylko o 1 zł wyższą niż cena najbardziej prawdopodobnego zwycięzcy: 384 zł za każdy tysiąc zł wrzucony przez kierowców do parkomatów. Swój protest umotywowała niesprecyzowaniem przez Zarząd wymaganej liczby parkomatów na ulicach.

 

– To nie było konieczne, decyzja co do ich ilości powinna należeć do zleceniobiorcy – mówi dyrektor ZDiT Alina Giedryś. – I pewnie nie to jest powodem protestów. Zgłaszający je po prostu chcieli storpedować przetarg, wytoczyli wielkie armaty, wynajęli prawników. W innych miastach wprowadzających parkomaty batalia toczyła się miesiącami.

 

Gra idzie o spore pieniądze, bo jeśli przyjąć, że do parkomatów kierowcy wrzucaliby ich tyle, ile obecnie zbierają inkasenci, tj. 2 mln zł rocznie (a przewiduje się, że parkomaty będą bardziej dochodowe), to do kasy firmy, która je wystawi, trafi rocznie około 800 tys. zł!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości