Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Parkomaty w Koszalinie od 2 kwietnia

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Parkomaty w Koszalinie od 2 kwietnia Nie wpłynął żaden protest w sprawie rozstrzygnięcia przetargu na montaż parkomatów i obsługę koszalińskich parkingów. W piątek decyzja uprawomocniła się.autor: Marzena Sutryk / gk24.pl

Brak zgłoszonych protestów oznacza, że zgodnie z przewidywaniami, od 2 kwietnia w mieście pojawią się urządzenia – parkomaty, które zastąpią inkasentów. Ci będą obsługiwać jeszcze klientów tylko do końca marca.

Przypomnijmy, do przetargu ogłoszonego przez koszaliński Zarząd Dróg Miejskich stanęły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Projekt Parking z Poznania. Firma ta chce 34,32% z wpływów z opłat parkingowych.

Wysokość prowizji była kryterium decydującym, poznańska oferta była dla miasta najbardziej korzystna, a więc ta oferta ostatecznie wygrała. Poza tym koszt zakupu sprzętu spoczywa na firmie. Podpisanie umowy przewidziano pod koniec miesiąca. Do tego czasu na parkingach pojawią się urządzenia. W sumie 26, na większości parkingów miejskich będą po dwa.

Jednak planowane do montażu w Koszalinie parkomaty będą miały jeden, istotny minus – nie będą wydawały reszty.

Instrukcja obsługi będzie w trzech językach. Poza tym możliwa będzie płatność przy pomocy SMS-ów. Te kierowcy będą wysyłać z telefonu po zajęciu, a następnie po zwolnieniu miejsca na parkingu (dodatkowym kosztem będzie tu opłata za SMS-a). Stawki za parkowanie będą obowiązywały takie, jak obecnie. Te – na podstawie uchwały Rady Miejskiej – wzrosły od stycznia.

Doszła też nowa stawka, za pół godziny postoju – 60 groszy. Kolejne stawki wynoszą: 1,20 zł – pierwsza godzina parkowania, 1,40 zł – druga godzina parkowania, 1,60 zł – trzecia godzina parkowania, 1,20 zł – czwarta i każda następna godzina parkowania. 140 zł wynosi miesięczny abonament uprawniający do parkowania pojazdów na wszystkich płatnych miejscach postojowych.

Project & Parking
Utworzona w 1998 roku. Dotychczas firma zrealizowała w kraju kilkanaście projektów – począwszy od dostawy parkomatów, aż do kompleksowej usługi zagospodarowania strefy płatnego parkowania.

Firma obsługuje parkingi w: Stargardzie Szczecińskim, Słubicach, Międzyzdrojach, Brodnicy, Nysie, Bydgoszczy, Gorzowie, Opolu, Wrocławiu, Świnoujściu, Śremie, Dzierżoniowie.

Parkomaty w Koszalinie od 2 kwietnia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Parkomaty w Koszalinie od 2 kwietnia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości