Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Parkomaty w Koszalinie: oferty od trzech firm

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Parkomaty w Koszalinie: oferty od trzech firm We wtorek w Zarządzie Dróg Miejskich w Koszalinie zostały otwarte koperty z ofertami firm, które chcą montować w mieście parkomaty i czerpać z tego zyski. Jak dobrze pójdzie, od kwietnia na parkingach nie będzie już inkasentów, tylko maszyny.

Wśród firm, którym zależy na zleceniu koszalińskiego ratusza (za pośrednictwem ZDM), są: Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy (koszt 2,410 mln zł, przy tym firma chce z wpływów z biletów parkingowych aż 57,5% prowizji); Projekt Parking Suchy Las (1,441 mln zł, z prowizją 34,32%); City Parking Grudziądz 1, 777 mln zł, z prowizją 42,3%).
Kryterium decydującym o wyborze (po stwierdzeniu, że w złożonej dokumentacji nie ma braków i błędów) będzie jak najniższa prowizja.

Na pierwszy rzut oka widać, że najkorzystniejszą ofertą jest ta, którą złożyła firma z Suchego Lasu. Przy najniższej prowizji jest jednocześnie najniższy koszt montażu sprzętu. Czy właśnie ta firma wygra? Okaże się po sprawdzeniu ofert przez komisję przetargową z ZDM. To trochę potrwa. Jeżeli nie będzie odwołań i przeszkód, to parkomaty powinny pojawić się na parkingach od kwietnia. Do tego czasu będzie obowiązywało obecne rozwiązanie - opłaty będą od kierowców nadal pobierać inkasenci.

Przypomnijmy, na parkingach miejskich zostanie zamontowanych 26 urządzeń. Te pozwolą na uiszczanie opłat za parkowanie od ręki - dzięki skorzystaniu z parkomatu, ale także poprzez SMS-y wysyłane z telefonu po zajęciu i po zwolnieniu miejsca na parkingu (dodatkowym kosztem będzie tu opłata za SMS-a).

W związku ze zmianą zasad funkcjonowania parkingów miejskich w ZDM pracę mają znaleźć trzy nowe osoby. Te zajmowałyby się wyjaśnianiem przypadków, w których kierowcy nie zapłaciliby za parkowanie. Ma być ogłoszony konkurs na te stanowiska. Dodatkowy roczny koszt z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy to 70 tys. złotych.

Od stycznia w mieście - jak już pisaliśmy - obowiązują wyższe stawki za parkowanie. Doszła też nowa stawka, za pół godziny postoju - 60 groszy. Kolejne stawki wynoszą: 1,20 zł - pierwsza godzina parkowania, 1,40 zł - druga godzina parkowania, 1,60 zł - trzecia godzina parkowania, 1,20 zł - czwarta i każda następna godzina parkowania. 140 zł wynosi miesięczny abonament uprawniający do parkowania pojazdów na wszystkich płatnych miejscach postojowych.
Dodajmy, że roczne wpływy z parkingów w Koszalinie są szacowane na pół miliona złotych.

Projekt & Parking
Złożyła najkorzystniejszą ofertę. Utworzona w 1998 roku. Dotychczas firma zrealizowała w kraju kilkanaście projektów - począwszy od dostawy parkomatów, aż do kompleksowej usługi zagospodarowania strefy płatnego parkowania. Firma jest obecna i obsługuje parkingi: Stargard Szczeciński, Słubice, Międzyzdroje, Brodnica, Nysa, Bydgoszcz, Gorzów, Opole, Wrocław, Świnoujście, Śrem, Dzierżoniów, Świnoujście.

Parkomaty w Koszalinie: oferty od trzech firm
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Parkomaty w Koszalinie: oferty od trzech firm

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości