Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Parkowanie. Burza wokół miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. TVN24/x-news Powstaje coraz więcej miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży. Coraz częściej wywołują one dyskusję. Czy rzeczywiście wszystkim są one potrzebne? Emocje są spore, bo miejsc parkingowych jak zwykle zdecydowanie za mało.

Przed ratuszem na warszawskim Ursynowie wydzielone zostały specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży.

- Chcemy pomagać kobietom w ciąży, które czasem rezygnowały z załatwienia sprawy w urzędzie właśnie ze względu na brak miejsc do parkowania, albo dużej odległości do pokonania od zaparkowanego pojazdu - przekonuje Renata Niewitecka, pomysłodawczyni kopert przed urzędami, radna Warszawy, Koalicja Obywatelska.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Jedni uważają, że to przesada - argumentują, że ciąża to nie choroba.  Pani Helena natomiast życzy każdemu, aby poczuł się tak jak kobieta w 9. miesiącu ciąży.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Michał (gość)

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Jeremi (gość)

  Na terenie prywatnym/parkingi/jak najbardziej.Na drogach publicznych zdecydowanie NIE.

 • Jarosław K. (gość)

  Skoro kobiet jest ciężką bo są w ciąży to po czemu jest w ciąży to jej wybór, chyba że zaszła po to aby dostać 500+, którego i tak niedługo nie będzie.

 • Spawacz (gość)

  Pani Izabelo! A czy kobieta w 9. miesiącu musi jeździć na zakupy? Czy w ogóle powinna jeździć, jeśli się źle czuje? A może każde miejsce parkingowe komuś dedykować? Tu lekarze, tam stolarze, tu krawcowe, tam dietetyczki... Wszyscy tak ciężko pracuję, niech mają gdzie zaparkować :) Nie wydaje się pani to w gruncie rzeczy śmieszne????

 • Tomasz (gość)

  Zdecydowanie dobry pomysł, kobietom w ciąży należy się szacunek i należy je wspierać. Przykre jest to, że coraz częściej są traktowane z pogardą i to głównie przez mężczyzn, jakby ciąża była chorobą, albo wynikiem nieodpowiedzialności, ewentualnie chęcią zarobienia kasy z 500+... co w ogóle się jakoś nie kalkuluje bo utrzymanie dziecka jest droższe, nie mówiąc o wysiłku jaki należy w nie włożyć. Hańba panowie... Swoją drogą ciekawe kto będzie później na nasze emerytury pracował, bo chyba nie zdajecie sobie sprawy skąd się one biorą, ale najłatwiej będzie powiedzieć, że to wina rządu, a później samemu oszukiwać państwo/pracodawce przy każdej okazji. Żenada jak się czyta te różne komentarze na internecie...

 • wolny (gość)

  Jak ja sie cieszę,że pozbyłem się auta kilka lat temu . W mieście kompletnie jest niepotrzebne,a kłopotów z nim sporo . Fajnie po mieście się jeździło w latach 80-90 tych ,teraz to miasta polskie nie nadają się do jazdy. Nie jedziesz a, przesuwasz się. To nie dla mnie.

 • dzieło lgbt widzę wielkie (gość)

  No i dla lgbt też winne być ,co na to rabiej i trzaskowski?

 • Hela (gość)

  Kolejny przejaw dyskryminacji kobiet nie w ciąży, mężczyzn itp.

 • Autor (gość)

  1. Ciąża to nie choroba 2. Krótki spacerek kobiecie w ciąży, nie zaszkodzi. Jest wręcz wskazany. 3. 20 lat temu i duuużo dalej mało kto miał samochód i jakoś kobiety nosiły ciąże, rodziły się dzieci - nawet dużo zdrowsze jak teraz. 4. Proszę o przepis PORD który wskazywał by konieczność takich miejsc i czy inni już nie mogą tam parkować. Czy takie oznaczanie miejsc jest zgodne z przepisami? Odpowiem - NIE jest 5. Ze względu na powyższe należy owe miejsca zlikwidować. Sugeruję też pozostałym kierującym o rozważne parkowanie i kierowanie się przepisami a nie czyjąś grafiką nie związaną z prawidłowym oznaczaniem dróg

 • ale fajnie (gość)

  panie w ciąży znienawidzone były przez kolejki w latach 80 tych, niektóre dorabiały sobie w ten sposób kupując bez kolejki lepsze rzeczy dla innych. Dzisiaj na miejscach parkingowych dla kobiet w ciąży często staję młode kobiety "bez ciąży" albo młodzi ludzie - bo chcą szybciej do sklepu a nie chce im się daleko iść, bo tak mają "pod nosem"

 • do Tomasza (gość) (gość)

  rozum małolatka słuchającego bajdurzenia, że to młodzi pracują na emerytów. Odwrotnie to dzięki emerytom, którzy nadal płacą fiskusowi rozszerzono przywileje dla rodzących kobiet i przyznano jeszcze 1 dla tej, która urodzi 4-kę dzieci ma zapewniona emeryturę bez stresu, czy pracodawca nie zwolni jej z dnia na dzień. Dając bez tych uciążliwości 2tys zł bez podatków-hojność rządu zadziwiająca. Emeryci płacili składki na swoje emerytury a państwo dysponowało nimi. Masz małą wiedzę bo oczekujesz na dalsze 500zł-chyba nie pracujesz i nie płacisz na swoją przyszłą emeryturę lub pracujesz "na czarno" i nie odprowadzasz składek licząc na to, że Państwo ci będzie w przyszłości musiało zapewnić minimalny byt (w noclegowni).W głowie siedzi ci dezinformacja-pracownicy zawsze płacili składki tak jak i obecni pracownicy. Ustawa systemowa, ustawa FUS a wcześniej państwowy pracodawca z FUNDUSZU PŁAC opłacał te składki. Niepubliczny tak jak i teraz gdy ma cichą umowę bez składek-LITOŚCI co za wiedza.

 • do Tomasza (gość) (gość)

  cd 2.Ucz się a nie powiększaj rodziny bo nie wiesz czy i kto będzie żonie wypłacał ten przywilej. To już nie socjalizm i gwarancja minimum gdzie nikt nie wyrzucał ludzi na bruk to wczesny kapitalizm-przeczytaj chociaż o początkach kapitalizmu angielskiego. Nie wiesz co oznacza słowo Demokracja-poczytaj o tej Ateńskiej Dem. gdzie całe rodziny za długi szły w "galery" w niewolniczą pracę. Twoje prawo demokratyczne to wybór, która partia ma przejąc rządy i tyle. Budżet tak jak i w rodzinie: za dużo wydajesz mimo, że środki ci się skończyły- masz jeszcze debet, który trzeba z odsetkami spłacić-a z czego? Tak rodzi się niewypłacalność-ale to twój wybór jeżeli nie umiesz zarządzać- tak samo i w państwie. Jestem emerytką płacącą 40 lat składki, jeszcze i fiskusowi gdy pracowałam. Teraz nadal i do fiskusa- to są moje pieniądze, którymi przez 40 lat dysponowało w moim imieniu Państwo a teraz dla emerytów z FUS -też z ich składek a nie z aktualnych twoich składek o ile je w ogóle opłacasz.

 • Zenek (gość)

  W kodeksie drogowym nie ma o tym mowy tak jak o miejscach parkingowych dla osób z dziećmi, u nas takie są i co ludzie na nich parkuja zgodnie z przepisami, a co ciekawe parkuja tam najczęściej ludzie drogimi autami znaczy bogacze i miejscowe notable i wcale się tego nie wstydzą

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości