Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Parkowanie na chodniku. Zmienią sie zasady?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Anna Kaczmarz Czy w Warszawie, a wkrótce prawdopodobnie i w innych miastach zmienią się zasady parkowania na chodnikach? Chce tego stowarzyszenie "Miasto jest nasze". Po wprowadzeniu zmian parkować będzie można tylko w miejscach z wyznaczoną specjalną strefą.

- Chcemy nie utrudnić życie kierowcom, ale ułatwić życie pieszym - wyjaśnia Jan Popławski ze stowarzyszenia "Miasto jest nasze". Postulowane jest, aby kierowcy mogli parkować na chodnikach tylko w tych miejscach, gdzie wyznaczona jest lub będzie specjalna strefa. Ma ona być oznaczona zarówno znakami pionowymi, jak i pomalowanymi liniami poziomymi.

Dziś zasady są prostsze. Linie na chodnikach nie są obowiązkowe. - Obowiążkiem jest pozostawienie 1,5 m szerokości chodnika dla pieszych. Nie możemy również zaparkować pojazdu w odległości mneijszej niż 10 m od przejścia dla pieszych - wyjaśnia Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Zobacz także: Silniki trzycylindrowe. Opinie i zastosowanie

Projekt zmian w prawie trafił do Sejmu i uzyskał pozytywną opinię biura Analiz Sejmowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • sammler (gość)

    Kretynizm. Piszę to jako kierowca. Natomiast jako pieszy, który sam wiele razy fotografował święte krowy warszawskie, dodam, że w zupełności wystarczy egzekwować obecnie obowiązujące przepisy. Skoro służby nie radzą sobie z tym dziś, na pewno nie poradzą sobie po zaostrzeniu przepisów. W ostateczności są jeszcze przecież paliki... OT: zapamiętajcie, że szefem "Miasto jest nasze" jest pan Śpiewak. Dziś cieszę się, że przegrał wyścig do fotela prezydenta Warszawy. Historia nie odnotowała chyba jeszcze przypadku, by utopista rozwiązał jakikolwiek realny problem tego świata.

  • sammler (gość)

    Autokorekta: Śpiewak jest założycielem i BYŁYM szefem MJN. Meritum wypowiedzi to nie zmienia.

  • Marek (gość)

    Fajna inicjatywa https://play.google.com/store/apps/details?id=io.ideaapps.draybee dla miłośników motoryzacji

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości