Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Parkowanie na kopercie. W tym przypadku kierowca nie dostanie mandatu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Straż Miejska Warszawa Usunięcie kostki z nawierzchni parkingu nie jest trudne - gorzej, jeśli trzeba ułożyć ją na nowo. To zadanie prawdopodobnie przerosło ekipę remontową.

Do stołecznej straży miejskiej często wpływają zgłoszenia dotyczące nieuprawnionego parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnością. Gdy strażnicy otrzymali takie zgłoszenie, nic ich nie zdziwiło, ale…

Po dotarciu na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze stwierdzili, że chyba ktoś bawił się w układanie puzzli, a w dodatku nieumiejętnie. Kiedyś prawdopodobnie była tu koperta oznaczona jako miejsce przeznaczone do postoju dla osoby z niepełnosprawnością.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

W takiej sytuacji kierującemu, który w tym miejscu pozostawił pojazd, nie można przypisać popełnienia wykroczenia. W związku z błędnym oznakowaniem trzeba było odstąpić od dalszych działań związanych z parkowaniem i powiadomić zarządcę o konieczności ułożenia puzzli w prawidłowy obrazek.

Parkowanie na kopercie. Kary

Za nieuprawnione zaparkowanie pojazdu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, kierowca może otrzymać mandat karny w kwocie 500 zł i 5 punktów karnych. Pojazd może zostać również odholowany na parking strzeżony, na koszt właściciela.

Używanie karty parkingowej bez uprawnień oznacza złamanie art. 8 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.  W takim przypadku (nieuprawnione używanie karty i nieuprawnione zaparkowanie) mandat może sięgnąć kwoty 800 złotych. Jednocześnie kierowca otrzyma aż 7 punktów karnych. 300 zł mandatu dostać natomiast można za samo nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości