Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Parkowanie. Polacy unikają opłat za parkowanie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Przemysław Świderski Jak wynika z badania zrealizowanego dla BIG InfoMonitor przez Quality Watch, większość respondentów chciałaby darmowego parkowania.

40 proc. badanych jeździ do chwili, aż znajdzie miejsce, gdzie można samochód postawić bez opłat. Pieniędzy na parking, szczególnie żal młodym, początkującym kierowcom, między 18 a 24 rokiem życia (48 proc.). W tym akurat przypadku wiele oczywiście zależy m.in. od miejsca zamieszkania i opłat jakie trzeba tam ponosić.

Zobacz także: Regeneracja filtra DPF

Jeśli chodzi o szukanie darmowych miejsc do parkowania – robi to 50 proc. respondentów - wyróżniają się mieszkańcy Pomorza, na drugim biegunie jest woj. zachodniopomorskie – 24 proc.

Parkowanie w przypadkowym miejscu, aby uniknąć płatności może być kosztowne. Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów chce podnieść od 1 stycznia 2020 roku wysokość maksymalnych stawek za odholowanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Zgodnie z propozycją w przypadku samochodów osobowych koszt odholowania auta ma wynieść w 2020 roku 503 zł (obecnie 494 zł). O 1 złoty podniesie się także cena każdej doby przechowywania pojazdu na parkingu (z 41 obecnie do 42 zł w przyszłym roku). W przypadku roweru lub motoroweru opłata za odholowanie ma wynieść 118 zł (zamiast 115 zł obecnie), a za przechowywanie – 22 zł za dobę (zamiast 21 zł obecnie). W przypadku motocykla będzie to odpowiednio 232 i 29 zł (dziś to 227 i 28 zł).

Badanie zrealizowane na zlecenie BIG InfoMonitor przez Quality Watch, techniką komputerowo wspomaganych wywiadów internetowych (CAWI) na reprezentatywnej próbie 1296 dorosłych mieszkańców Polski, listopad 2018 r.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Michał (gość)

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • ... (gość)

  Oczywiście niskie zarobki w Polsce nie mają tu nic do znaczenia ani czas postoju jaki planujemy?? ale rzetelny artykuł...

 • polok (gość)

  Parkowanie dla hybryd powinno być za darmo, mam auris a to przecież auta niskoemisyjne

 • sxr1 (gość)

  Co to jest ,,holowanie w przypadkowym miejscu" ? Ktoś to czyta przed opublikowaniem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości