Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Patent numer 500 000

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. DaimlerChrysler Wygląd auta to jeden najważniejszych czynników wpływających na decyzję zakupu. Nic dziwnego, że rozwiązania stylizacyjne chroni się patentami.

Wygląd auta to jeden najważniejszych czynników wpływających na decyzję zakupu. Samochód ładny czy intrygujący ma większe szanse na znalezienie właściciela niż mdły i nijaki. Nic dziwnego, że rozwiązania stylizacyjne chroni się patentami.   Fot. DaimlerChrysler

 

Koncern DaimlerChrysler otrzymał w Stanach Zjednoczonych patent numer 500 000. Przyznano go na design Chryslera Crossfire Roadster. Od tej pory nikt bez zgody firmy nie może Fot. DaimlerChrysler powielać nowych rozwiązań stylizacyjnych zastosowanych w aucie. 

 

Crossfire Roadster to dwuosobowy sportowy samochód ze składanym, miękkim dachem. Pojazd wyposażany jest w widlasty, 6-cylindrowy silnik 3,2 l/218 KM. Jednostka napędowa może współpracować z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub 5-biegową przekładnią automatyczną. Napęd przenoszony jest na tylne koła. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Auto kosztuje w Polsce 202 520 zł.3,2 l/215 KM.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości