Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Paweł Dytko zaczyna sezon

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Paweł Dytko zaczyna sezon Paweł Dytko, kierowca rajdowy z Nysy wyrusza na podbój Europy. Już w ten weekend wystartuje w pierwszej imprezie z cyklu Mistrzostw Europyb w wyścigach górskich.

Będzie jedynym Polakiem startującym w tych mistrzostwach.

- To nie będzie jednorazowy start, gdyż chcę pojechać cały cykl - mówi Paweł Dytko. 

Pierwsze wyścigi odbędą się  na południu Francji w okolicy miasta Ales.

- Jesteśmy już na francuskim wybrzeże i skupiamy się na zmaganiach - relacjonuje Dytko. - Konkurencja spora, gdyż w mojej grupie pojedzie dwunastu kierowców, głównie w Mitsubishi i Subaru, ale nie brakuje też wyścigowych BMW i właśnie szybkość tych aut jest dla nas niewiadomą.

Opolanin w ME debiutuje, ale to doświadczony kierowca, mający w dorobku mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej wyścigów górskich w grupie N. Po przerwie w startach w zeszłym sezonie wrócił na trasy i choć włączył się do walki w trakcie rywalizacji, to stanął na podium MP. Teraz chce się sprawdzić w międzynarodowym gronie.

- Startuję po raz pierwszy w tych zawodach, a pocieszające jest to, że francuska eliminacja jest po raz pierwszy rozgrywana w cyklu Mistrzostw Europy i dlatego szanse wszystkich zawodników się wyrównują - uważa Dytko. - Nastawienie mamy optymistyczne tym bardziej, że na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu nawiązaliśmy współpracę z EKO Holding i przez cały sezon będziemy reklamować tę sieć. Wsparcia udziela nam także Gmina Nysa i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.    

Marcin Sabat (NTO)

Paweł Dytko zaczyna sezon
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Paweł Dytko zaczyna sezon

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości