Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Pechowe Mistrzostwa Europy w Moście

Data publikacji: Autor: Adam Potocki

 Podczas weekendu 10-11 lipca 2004 na torze Most w Czechach odbywały się wyścigi Mistrzostw Europy w klasie Supersport 600. W zawodach tych brał udział Paweł Szkopek, a także jego brat Marek oraz trzeci Polak - Marcin Kałdowski.

Podczas weekendu 10-11 lipca 2004 na torze Most w Czechach odbywały się wyścigi Mistrzostw Europy w klasie Supersport 600. W zawodach tych brał udział Paweł Szkopek, a także jego brat Marek oraz trzeci Polak - Marcin Kałdowski.

 

W czasie treningów i wyścigów pogoda była bardzo zła, co znacznie utrudniało jazdę zawodnikom. Największym problemem był dobór odpowiednich opon podczas zmiennych warunków. Problemy te miał również Paweł Szkopek. Do wyścigu startował z 8 pozycji. 9. czas na treningach uzyskał Marcin Kałdowski, a 10. Marek Szkopek.

 

Sam start w wyścigu był dla Pawła Szkopka bardzo udany. Z 8 miejsca szybko awansował na 3 pozycję. Miał realną szansę, żeby walczyć o 2 lub 1 pozycję. Niestety pogoda się zmieniła i jak się szybko okazało, opony w Pawła motocyklu nie były na to przygotowane. Po 8 okrążeniu Paweł Szkopek zaczął mieć problemy z przyczepnością i zmuszony był znacznie zwolnić. W wyścigu wystartował na oponach "intermediate". Jak się okazało w trakcie wyścigu, w oponach było za duże ciśnienie powietrza. Gdy nawierzchnia zaczęła schnąć (w niektórych partiach toru) opony zaczęły się za bardzo nagrzewać. W wyniku tego ciśnienie powietrza wzrosło jeszcze bardziej i opony stały się za twarde. Tak twarde opony nie "układały się" na torze podczas jazdy w zakrętach - nie pozwalały na szybką i bezpieczną jazdę. W ciągu kolejnych 3 okrążeń Paweł spadł na 11 pozycję w wyścigu. Mimo wszystko Paweł starał się utrzymywać kontakt z czołówką zawodników. Niestety podczas 14 okrążenia, w wyniku mocnego uślizgu tylnego koła, motocykl Pawła stanął w poprzek toru, co skończyło się dość niebezpieczną wywrotką. Przygoda ta zakończyła się dla Pawła licznymi poobijaniami, złamanym palcem lewej nogi oraz złamanym lewym kciukiem. Podczas wypadku Paweł znalazł się pod motocyklem, dzięki czemu motocykl nie uległ większym zniszczeniom (w przeciwieństwie do Pawła).

 

Brat Pawła, Marek, również się przewrócił, na tym samym zakręcie, 3 okrążenia wcześniej. Powody jego wywrotki były dokładnie identyczne.

 

Kolejny wyścig, w którym wystartuje Paweł to IV runda Mistrzostw Polski w Poznaniu, która odbędzie się 1 sierpnia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości