Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Pechowy występ

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Agencja Świderek Paweł Szkopek, jedyny Polak startujący w motocyklowych Mistrzostwach Świata Supersport, nie ukończył trzeciej rundy Mistrzostw Świata w Walencji.

Paweł Szkopek - jedyny Polak startujący w motocyklowych Mistrzostwach Świata Supersport - nie ukończył trzeciej rundy Mistrzostw Świata rozegranej w miniony weekend na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji.

 

Szkopek wypadł z toru na 17-tym okrążeniu finałowego wyścigu, gdy zajmował 20-tą lokatę. Podczas składania motocykla w zakręt Polakowi „uciekło” przednie koło. Zawodnik wraz z Fot. Agencja Świderek pojazdem znaleźli się na żwirze.

- Jechało mi się najlepiej ze wszystkich dotychczasowych wyścigów. Starałem się dogonić Tomasa i jadącego przed nim Pennę. W chwili, gdy pomyślałem jak dobrze mi się jedzie, już leżałem w żwirze. Rozkojarzyłem się na moment i wszystko skończyło się poza torem. Cała wina spada tylko na mnie – mówi Paweł Szkopek.

 

W klasie Supersport zwyciężył Francuz Sebastien Charpentier, drugi był Katsuaki Fujiwara, a trzeci Kelvin Curtain. W takiej samej kolejności zajmują oni miejsca w klasyfikacji generalnej. Paweł Szkopek jest w niej 15.

 

Źródło: Szkopek Racing www.szkopek.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • zdarza się (gość)

    bedzie lepiej :-)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości