Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Pędził Porsche 250 km/h. Sprawa trafi do sądu

Data publikacji: Autor: (mm) / Gazetawrocławska.pl/x-news

Fot. Gazetakrakowska/x-news Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę, którego najwyraźniej poniosła fantazja, a który samochodem marki Porsche pędził drogą S8 z prędkością ponad 250 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 130 km/h.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, pełniąc służbę na drodze S8 w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli w pewnym momencie pędzące z dużą prędkością białe Porsche.

Przeprowadzony przez policjantów pomiar wykazał, że kierujący samochodem porusza się z prędkością ponad 250 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Jak sprawdza się w trasie?
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego jechał tak szybko. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości przez kierującego, policjanci podjęli decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie 39 – letniego mieszkańca województwa łódzkiego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • NoICo (gość)

  Nie widzę tutaj ani fantazji, ani żeby szalał. Normalnie jedzie jak człowiek, tylko z odpowiednią prędkością na jaką pozwala mu auto. Większe zagrożenia powodował radiowóz, który go "mierzył".

 • sprawiedliwie (gość)

  Jeżeli jego droga hamowania przy 250km/h jest krótsza niż Lanosa albo Pandy przy 120 km/h to puścić go wolno !!!! Bo inaczej to jest kara za fikcyjnie niebezpieczną jazdę z bezpieczną prędkością.

 • Poznaniok (gość)

  I 20 krotny zoom, czyli precyzja pomiaru na poziomie pijanego policjanta strzelającego po ciemku do czarnego łabędzia na środku jeziora...

 • yurek (gość)

  Dziki kraj. Na przeglądach technicznych dopuszcza się do jazdy samochody, nie nadające się do niej, a karze osoby, które "zainwestowały" w bezpieczny sprzęt.

 • Tomek (gość)

  Ile jechało białe berlingo, skoro porsche nie musiało hamować jak do niego dojechało?

 • Unknown (gość)

  W imię zasad jak się tłumaczą Policja łamie przepisy, bo jako nieuprzywilejowany pojazd (brak sygnałów świetlnych i dźwiękowych) nie wolno im tak szybko jechać, prawo na to nie zezwala, dublują niebezpieczeństwo bo sami stwarzają groźne sytuacje a dodatkowo umówmy się, ich auto nie jest tak stabilne jak Porsche przy takich prędkościach, nie widziałem żeby tej klasy auta jeździły w Polsce jako patrole.

 • Ja (gość)

  Hmm, nie popieram jazdy z taką prędkością na drodze do tego nie przystosowanej, nie ważne jak dobry jest samochów. Droga hamowania jest zdecydowanie dłuższa nawet najlepszym samochodem z 250 km/h niż sprawnym np. Lanosem ze 120 km/h. Choćby dlatego, że trzeba doliczyć czas reakcji, przez który auto jedzie kilkadziesiąt metrów zanim kierowca w ogóle przełoży nogę na pedał hamulca. Ale trzeba też zauważyć, że policja nie zatrzymała kierowcy, kiedy już niebezpiecznie łamał przepisy jadąc prawie 200, tylko jechali mu za tyłkiem prowokując do dalszego przyspieszania, aby móc ukarać go dotkliwiej...

 • Zawodowiec (gość)

  Ograniczenie do 120km/h jest idiotyczne, powoduje że wszyscy popełniamy wykroczenia bo jadąc wolniej tamujemy ruch i ryzykujemy, że ktoś w nas wjedzie z tyłu. To po pierwsze. Po drugie Niemcy dawno już znieśli ograniczenia prędkości na autostradach, badania wykazały, że kierowcy jadący z dużymi prędkościami są o wiele lepiej skoncentrowani na drodze niż wlokący się 80km/h i przysypiający za kółkiem kapelusznicy. Oczywiście istnieją ograniczenia ale dotyczą one odcinków krętych lub o zniszczonej nawierzchni ewentualnie znaki obowiązują w trakcie opadów atmosferycznych. Dlatego spokojnie z tych ograniczeń można zrezygnować tylko zrobić to stopniowo prowadząc odpowiednią kampanię informacyjną.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości