Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Peugeot 206+

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Peugeot W kwietniu lub maju Peugeot wprowadzi do sprzedaży w Polsce 206+. To następca popularnej „dwieścieszóstki”, który będzie oferowany równolegle z modelem 207.

Fot. Peugeot

Samochód nawiązuje kształtami do poprzednika, ale ma kilka elementów stylizacyjnych zaczerpniętych z dwieściesiódemki. Na nowo zaprojektowano pokrywę silnika, kratę wlotu powietrza i reflektory. Inaczej niż w 206 wygląda też wnętrze.

206+ jest nieco dłuższy od 206 (o 3,6 cm). Ma też odrobinę większy rozstaw kół (o 2 cm z przodu i z tyłu).

Produkowane we Francji, w fabryce w Mulhouse, 206+ jest przeznaczone na główne rynki europejskie. Gama silników obejmuje jednostki benzynowe 1,1 l/60 KM i 1,4 l/75 KM oraz diesla 1,4 l/70 KM. Współpracuje z nimi ręczna, 5-stopniowa skrzynia biegów. 

Fot. Peugeot Fot. Peugeot Fot. Peugeot

 

 

 

 

 

.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Roger

    too chyba dobre posunięcie, 206 nadal bardzo się podoba w przeciwieństwie do 207, które nie cechu.je się niczym szczególnym. przydałoby się natomiast odświerzyć listę dostępnych silników bo 1.1/60KM to mam ja w roczniku '95... a to było juz trochę dawno.. silniki 1,4 też na skraju akceptacji.

  • acent

    Nie mogą progres musi być, to jak strzał we własną stopę.

  • driwer

    Bardzoooo przyzwoite autko...niewiem co od niego chcecie, szczegolnie z dieselkiem :) Wnetrze (przynajmniej na fotce) wyglada na bardzo przyzwoicie wykonane, pytanie tylko czy cena bedzie przyzwoita??

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości