Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37743 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Peugeot 307 CC

Data publikacji: Autor: pim

 Podczas salonu samochodowego w Paryżu występował jeszcze jako prototyp, ale Peugeot już zapowiedział wprowadzenie samochodu do produkcji.

Zima nie jest najlepszą porą roku dla tradycyjnych kabrioletów. Ale właścicielom samochodów takich jak 307 cc mróz nie straszny. Chroni ich przed nim metalowy dach z ociepleniem i wytłumieniem takim, jak w tradycyjnych samochodach.

Budowanie kilku rodzajów nadwozia jednego samochodu to ostatnio coraz popularniejszy sposób poszerzania oferty aut. Konstrukcyjne podstawy jednego auta wykorzystuje się przy budowie kilku innych, często sprzedawanych w małych ilościach, które nie gwarantują odpowiedniego zysku, w razie, gdyby samochód trzeba było konstruować od podstaw. Wydaje się, że najbliższe lata będą należały do nadwozi typu coupe - cabrio. Pozwalają one połączyć swobodę kabrioletów z ochroną, jaką zapewniają zamknięte nadwozia. Można wybierać w zależności od humoru czy potrzeb.

W Polsce tego rodzaju niszowe samochody są rzadkością, ale w świecie peugeot 206 coupe cabrio sprzedaje się na tyle dobrze, że Peugeot postanowił pójść za ciosem i zaproponować podobny samochód także w wyższej klasie. Podobnie, jak 206 cc, model 307 cc będzie miał elektrycznie chowany, metalowy dach. Będzie to już jednak większy samochód, w którym zmieszczą się wygodnie 4 osoby. Niestety, chowany w bagażniku dach, powoduje, że na większą przestrzeń bagażową nie ma co liczyć. Konstrukcja dachu jest przyczyną niecodziennego poprowadzenia linii tylnej części auta. Przyciąga ona wzrok także dziwnymi kloszami tylnych lamp. Peugeot 307 cc jest smuklejszy od hatchbacka. Nie dosyć, że jest niższy,. to jeszcze ma o 12 cm większą długość. Przedstawiony w Paryżu prototyp był wyposażony w czterocylindrowy silnik o mocy prawie 180 KM.


Wnętrze produkcyjnej wersji zapewne nie będzie tak kolorowe, ale kształt poszczególnych elementów raczej się nie zmieni.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Peugeot 307 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Peugeot 307 Cena

Części dla marki Peugeot

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

664 zł