Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38366 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Peugeot 307

Data publikacji: Autor: (sz)

 Peugeot 307 powstał na bazie prezentowanego na kilku ostatnich wystawach samochodowych prototypu prometheus.

Za półtora miesiąca pierwsze Peugeoty 307 trafią do salonów sprzedaży we Francji. W Polsce auto to zadebiutuje podczas poznańskich targów i prawdopodobnie w czerwcu pojawi się w sprzedaży.

Jednak styliści 307 nie zdecydowali się na tak odważne kształty, jakimi zachwycał prototyp. Trochę szkoda. Peugeot 307 przypomina raczej większego brata 206. Ma bowiem 4,20 m długości i 1,73 m
szerokości. Bagażnik nie zachwyca swoją objętością. Ma 341 l pojemności. Można go powiększyć do 1328 l poprzez złożenie niesymetrycznie dzielonej tylnej kanapy.

Tylko hatchback
Na razie samochód będzie dostępny tylko w wersji hatchback, zarówno 3- jak i 5-drzwiowej. Kiedy pojawi się sedan - jeszcze nie wiadomo. Trudno wyrokować również czy będzie wersja kombi. Prawdopodobnie zamiast niej Peugeot zaproponuje minivana zbudowanego na bazie 307.

Wyposażenie
Nowy peugeot szokuje wyposażeniem standardowym nawet w najprostszej wersji (XR). Znalazło się w niej 6 poduszek powietrznych, system ABS, atermiczne szyby, elektrycznie sterowane szyby w przednich drzwiach, system wentylacyjny z filtrem przeciwpyłkowym. W bogatszych wersjach (XT i XS ) jest również komputer pokładowy i radio z odtwarzaczem CD.
To oczywiście specyfikacja, która będzie dostępna na rynkach Europy Zachodniej. W Polsce należy się spodziewać trochę zubożonej najtańszej wersji peugeota 307. We Francji cena nowego peugeota będzie oscylowała wokół 30 tys. marek.

Silniki
Do napędu auta posłużą 3 silniki. Najsłabszą, ale prawdopodobnie najpopularniejszą jednostką, będzie silnik o mocy 110 KM i pojemności 1,6 l. Jest to ta sama jednostka, która będzie montowana do peugeota 206 cc. Auto z tym silnikiem będzie mogło rozpędzić się do prędkości 190 km/h, a setkę osiągnąć w 11,6 s. Średnie spalanie paliwa - 7,2 l/100 km. Drugą jednostką napędową jest silnik o mocy 138 KM i pojemności 2,0 l. Auto z tym silnikiem setkę osiąga w 9,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 205 km/h. Średnie spalanie paliwa przewidziano na 7,9 l/100 km. Ostatni z silników, to znana już od kilku lat jednostka HDi 2 l o mocy 90 KM. W przyszłości planuje się wprowadzenie również silnika 2,0 HDi, ale o mocy 110 KM, znanego z peugeota 406.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Peugeot 307 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Peugeot 307 Cena

Części dla marki Peugeot

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

664 zł