Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38232 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Peugeot 607

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Przed dwoma tygodniami Peugeot zaprezentował dziennikarzom odmłodzony technicznie model 607. Ta komfortowa limuzyna wzbogaciła się o dwa elementy, które poprawiają nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podróży.

Przed dwoma tygodniami Peugeot wraz z premierą modelu 307 CC, zaprezentował dziennikarzom odmłodzony technicznie model 607. Ta komfortowa limuzyna wzbogaciła się o dwa elementy, które poprawiają nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podróży.

Samochód - telefon
Jedną z nowości jest zintegrowany system bluetooth - pozwalający wybierając opcję wykrywania telefonu komórkowego korzystać ze wszystkich jego możliwości podczas jazdy. Nie trzeba zatem wkładać małej karty do zazwyczaj montowanego w samochodach czytnika, by używać telefon komórkowy podczas jazdy. System bluetooth, to platforma, która bezprzewodowo łączy się z telefonem komórkowym - jeśli planujemy zakup Peugeota 607, warto sprawdzić czy nas telefon posiada tę funkcję - i korzystać z niego w pełni tylko za pomocą umieszczonych w samochodzie systemów. Możemy zatem wybierając z menu (wyświetlacz komputera pokładowego) korzystać z książki telefonicznej, mamy także możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych (SMS-ów). Zainstalowany w modelu 607 system zintegrowany jest z systemem audio, automatycznie wyciszając gdy odbieramy rozmowę lub sami chcemy przedzwonić. Peugeot 607 jest drugim obok BMW serii 5 samochodem, który podobna funkcję oferuje polskim klientom. Inne marki - jak Saab wraz z modelem 93 SportSedan, czy Mercedes w modelach E i S - to urządzenie wprowadzą prawdopodobnie dopiero w połowie przyszłego roku. Firma oferuje swoim klientom już przy zakupie pojazd z seryjnie montowanym telefonem Nokia 6310i.

Sześć biegów pod ręką
Nowością w oferowanym już od kilku dni także w Polsce modelu 607 jest manualna przekładnia z sześcioma przełożeniami. Przekładnia współpracuje z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym 2.2 HDI o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 314 Nm przy 2000 obr./minutę. Na uwagę zasługuje fakt, że już 80 procent wartości momentu obrotowego dostępna jest od 1200 obr./minutę. Krótsze przełożenia sześciostopniowej przekładni typu ML6C pozwalają rozpędzić pięciometrową 607-mkę od 0 do 100 km/h w czasie 11.54 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 205 km/h. Średnie zużycie paliwa waha się w granicach 6.6 litrów oleju na 100 km. Silnik ten posiada filtr cząstek stałych i dodatkowo system EOBD - informujący kierowcę o przekroczeniu określonych przepisami wartości emisji spalin. Wraz z nowinkami technicznymi pojawiły się także ułatwiające obsługę auta elementy - otwieranie i zamykanie bagażnika odbywa się przy wykorzystaniu elektrycznych siłowników, pojawiły się elektrycznie składane lusterka boczne. Nad bezpieczeństwem czuwają także boczne poduszki powietrzne będące uzupełnieniem już oferowanych kurtyn bocznych. Ceny modelu 607 w zależności od wersji i wyposażenia zawierają się w granicach od 131 do 165 tys. złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Peugeot 607 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Peugeot 607 Cena

Części dla marki Peugeot

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

664 zł