Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Peugeot Sport Polska Rally Team

Data publikacji: Autor: (c)

 W tym roku na krajowych trasach kibice będą mogli zobaczyć dwa Peugeoty 206 Super 1600 zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team.

Od 2003 r. w Mistrzostwach Polski startują samochody klasy 1600.

 

Samochody zbudowane zostały w Peugeot Sport w Paryżu. Jest to trzecia ewolucja 206 Super 1600. Zastosowano w nich m.in. prototypowy układ hamulcowy z dwoma pompami (osobną dla kół przednich, osobną dla tylnich), układu wydechowy z dwoma katalizatorami, zmienione zawieszenie tylne, zmodyfikowaną elektronikę, pozwalającą na rejestrację danych ze wszystkich czujników znajdujących się w pojeździe. W Peugeot 206 Super 1600 zastosowany został nowy kolektor ssący, który pozwala na lepszy przebieg momentu obrotowego przy niższych obrotach silnika. Obie „rajdówki” posiadają też wyłączniki bezwładnościowe prądu oraz czujnik automatycznego włączenia systemu gaśniczego, w celu zabezpieczenia załogi, większego niż jest to wyznaczone w przepisach.

 

Kierowcami zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team będą w tym sezonie Mariusz Pelikański i Piotr Adamus. Obaj zawodnicy zdobywali tytuły Mistrzów Polski w Rajdowym Pucharze Peugeot (Adamus w 2001 roku w modelu 106 Rallye oraz w 2002 i 2004 roku w modelu 206 XS, Pelikański – w 2003 roku w modelu 206 XS).

 

Mariusz Pelikański, który karierę sportową rozpoczynał od startu w Rajdzie Młodych Peugeot, wystartuje z Danielem Dymarskim. Piotra Adamus pilotować będzie Magdalena Zacharko.

 

Peugeot Sport Polska Rally Team uczestniczyć będzie we wszystkich tegorocznych rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jak zapowiadają szefowie zespołu celem jest wywalczenie tytułu Mistrzów Polski w Klasie Super 1600, walka o zajęcie jak najwyższej lokaty w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w klasyfikacji Mistrzostw Polski Sponsorów oraz Producentów.

 

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • robert grochola (gość)

    gdzie moglbym sie sprawdzic jako kierowca rajdowy?prosze o kontakt tel.506605832 bardzo dobrze prowadze samochod,jezdze samochodem od 7 roku zycia mam 26 lat dziekuje

  • Carl Grima (gość)

    Dear Sir, My name is Carl Grima and I am 16 years old. I am very interested in rally and I wish to become a driver in the rally. I know it is a very difficult task but I am determined to try it out and to succeed. I have some driving experience here in Malta because I drive my brother's buggy. I believe that this will be of help. I would be much obliged if you could give me some information as to what I need to do to become a rally driver. I eagerly await your reply, Your Sincerely, Carl Grima

  • Krzysiek182

    robert może zapisz się na jakieś zawody amatorskie. Kup poloneza i śmigaj.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości