Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Peugeot Trekker off road

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

Dla początkujących

Peugeot Trekker jest jednym z młodszych projektów firmy Peugeot. Nie sprawi kłopotów w obsłudze nawet początkującym i mało doświadczonym kierowcom.

Trekker jest pojazdem praktycznym, dobrze sprawuje się na ulicach miasta. Zastosowano w nim szerokie opony gwarantujące jazdę w trudnych warunkach terenowych.

Jednostka napędowa
Źródłem napędu jest jednocylindrowy, dwusuwowy, chłodzony powietrzem silnik o pojemności 49,9 ccm i mocy 6,2 KM. Jednostkę napędową zablokowano z bezstopniową automatyczną skrzynią biegów. Olej do smarowania silnika podawany jest za pomocą pompki z osobnego zbiorniczka.

Zawieszenie i hamulce
Zawieszenie przednie o dłuższym skoku zapewnia wysoki komfort podróżowania, chociaż jazda po dziurawej nawierzchni przy małej średnicy kół wymaga wzmożonej uwagi. Tylne zawieszenie jest zblokowane z układem napędowym. Hamulce sterowane linkami działają sprawnie, gwarantując pewne wytracenie prędkości.

Eksploatacja
Uruchamiany rozrusznikiem elektrycznym silnik zapala bez problemu, a jego praca jest cicha i spokojna. Automat włącza biegi, co można rozpoznać jedynie po zmienionym odgłosie pracy silnika. Maksymalna prędkość wynosi około 50 km/h. Możliwości silnika są dużo większe, lecz ze względów homologacyjnych sprowadzane są wersje zdławione. W zbiorniku paliwa mieści się 6,5 litra benzyny bezołowiowej. Pod zamykanym na kluczyk siedziskiem znalazło się miejsce na głęboki schowek, w którym możemy przechowywać kask.

Jazda
Wysocy kierowcy mają problemy z pokonywaniem zakrętów, gdyż skręcona maksymalnie kierownica haczy o kolana, jednak gdy usiądziemy głębiej na siodle, ten mankament ustępuje. Ale co zrobić kiedy mamy pasażera. Peugeot Trekker jest godny polecenia osobom, które szukają prostego w obsłudze i nieskomplikowanego środka lokomocji.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości