Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Pierwsze fotoradary w jaskrawym kolorze. Zobacz zdjęcie

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Pierwsze fotoradary w jaskrawym kolorze. Zobacz zdjęcie Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła oklejanie swoich fotoradarów na żółto. Na zmianę koloru czeka prawie 800 masztów.

Fotoradary okleja Inspekcja Transportu Drogowego, która na początku lipca przejęła od policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zarządzanie tymi urządzeniami. ITD ma w tej chwili 800 masztów i 80 fotoradarów. Do końca roku planuje dokupić 300 nowych urządzeń rejestrujących prędkość. Pojawią się one w nowych miejscach.

zobacz także Fotoradary w Polsce - nowe przepisy i 300 kolejnych urządzeń. Sprawdź gdzie

Maszty z fotoradarami mają być widoczne z daleka - tak mówi nowe prawo. Dlatego ITD musi je pomalować lub okleić na żółto. Pierwsze takie fotoradary pojawiły się w Warszawie m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że na oklejenie lub pomalowanie pozostałych ITD ma trzy lata.

zobacz także Mandat, zdjęcie z fotoradaru - czy i jak można się od nich odwołać?

Inspektorzy zapowiadają również, że w niedalekiej przyszłości na naszych drogach pojawią się systemy pomiaru prędkości odcinkowej. Ponadto na najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zainstalowane będą rejestratory wjazdu na czerwonym świetle.

zobacz także Fotoradary straży miejskiej znów legalne. Posypią się mandaty

W życie niedawno weszło również rozporządzenie MSWiA, które precyzuje sposób korzystania z fotoradarów przez strażników miejskich i gminnych. Wiele urządzeń, które od początku roku nie pracowało, znów stanie przy drogach.

Pierwsze fotoradary w jaskrawym kolorze. Zobacz zdjęcie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Pierwsze fotoradary w jaskrawym kolorze. Zobacz zdjęcie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości