Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Pierwsze miejsce Pawła Szkopka

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Agencja Świderek Paweł Szkopek zwyciężył w drugim wyścigu klasy Supersport 600 inauguracyjnej rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Paweł Szkopek zwyciężył w drugim wyścigu klasy Supersport 600 inauguracyjnej rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski.

 

Paweł Szkopek o niemal 26 sekund wyprzedził Marcina Kałkowskiego i o prawie półtorej minuty swojego brata Marka Szkopka. Startujący z pole position zawodnik czeskiego zespołu, K+L Intermoto Czech Republic nie dał sobie odebrać prowadzenia aż do mety.Fot. Agencja Świderek

 

- Z jednej strony bardzo się cieszę, że udało mi się namówić menadżera mojego zespołu na przyjazd do Polski, z drugiej zaś okupiliśmy tę wizytę sporymi stratami. Motocykl, na którym (podczas pierwszego wyścigu) zaliczyłem upadek, ma spore uszkodzenia i będzie przy nim teraz sporo pracy. Już za dwa tygodnie przede mną staje kolejne wyzwanie w Mistrzostwach Świata. Tym razem jedziemy do Silverstone. W tym czasie postaram się przede wszystkim zadbać o zdrowie, gdyż nadal bardzo mocno odczuwam skutki upadku w Walencji. Wciąż boli mnie bark i prawa ręka, więc będę chciał zwłaszcza trochę odpocząć i zregenerować siły. Później nastąpi miesiąc przerwy w Mistrzostwach Świata, a po nim czekają mnie rundy w Misano i Brnie, do którego gorąco zapraszam polskich kibiców zwłaszcza, że tor jest stosunkowo niedaleko naszej granicy – powiedział po wyścigu Paweł Szkopek.

 

Nie wiadomo czy zawodnik wystartuje w kolejnych rundach Mistrzostw Polski. Ma zamiar skoncentrować się na występach w Mistrzostwach Świata klas produkcyjnych.

 

Źródło: Szkopek Racing www.szkopek.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości