Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38117 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Pierwsze testy Hyundaia i20 WRC

Data publikacji: Autor: (ip)

Hyundai i20 WRC, Fot: Hyundai Po intensywnych, kilkumiesięcznych przygotowaniach Hyundai wyprowadził samochód i20 WRC z warsztatu na drogę, aby rozpocząć program testów. Na należącym do firmy terenie testowym, w pobliżu centrali w Alzenau, z powodzeniem przeprowadzono próby shakedown, sprawdzające specyfikacje samochodu Hyundai i20 WRC w warunkach rzeczywistych. Kolejne fazy intensywnych testów auta będą prowadzone z myślą o przygotowaniach do udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC w 2014 r w Monte Carlo.

Po trzydniowej próbie shakedown, przeprowadzonej na odcinku 550 km, wykonano serię kompleksowych testów i20 WRC w Hyundai i20 WRC, Fot: Hyundairóżnych konfiguracjach oraz zebrano dane, które zostaną przeanalizowane przez inżynierów w centrali Hyundai Motorsport. Ocenie poddano wszystkie kluczowe parametry samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem tych, dotyczących zastosowanego w i20 WRC 1,6-litrowego silnika Turbo.

„Samochód opuścił warsztat i muszę przyznać, że to emocjonujące widzieć po raz pierwszy, jak sprawdza się w warunkach rzeczywistych” - powiedział Michel Nandan, szef zespołu. „Do końca 2013 r. mamy przygotowany harmonogram intensywnych testów. Będziemy wykonywać próby w rozmaitych miejscach Europy, aby przetestować samochód i20 WRC w Hyundai i20 WRC, Fot: Hyundaizróżnicowanych warunkach - zbliżonych do tych, z jakimi możemy mieć do czynienia w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym roku.”

Podczas shakedown oraz testów dodatkowych zespół Hyundaia nie odnotował żadnych istotnych problemów.

„Przebieg pierwszych testów oceniam pozytywnie.” – dodał Nandan. „Dysponujemy teraz ogromną liczbą informacji, które pomogą w przygotowaniach do startu w Monte Carlo” – dodał.

Model Hyundai i20 WRC został zaprojektowany w centrum badawczo-rozwojowym Namyang w Korei Południowej. Przygotowania auta do udziału w rajdach zostały w pełni powierzone centrali Hyundai Motorsport w Alzenau.

Hyundai i20 WRC, Fot: Hyundai

Hyundai i20 WRC, Fot: Hyundai

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Czyżby pozazdrościli VW który jako nowicjusz w rajdach WRC pokazał że nie tylko stara gwardia sie liczy i równiez zamierzają zaszaleć

  • Radek (gość)

    Jak dla mnie sytuacja jest bardzo OK. Niczego gorszego nie można sobie wyobrazić dla istnienia cyklu WRC jak dominacja jednej marki. Mieliśmy tak przez 10 lat (Citroen/Loeb) i tak naprawdę rajdy traciły na tym kibiców. Ileż można oglądać to samo. A teraz hegemonem WRC stał się Volkswagen który zwycięża wszystko. Rywalizacja się przyda.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai i20 zdjęcia

Hyundai i20 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Hyundai i20 Cena

Części dla marki Hyundai

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

537 zł