Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Pierwsze zdjęcia MINI Coupe bez kamuflażu [GALERIA]

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Autocar

Fot. MINI Kilka tygodni temu BMW zaprezentowało zdjęcia nowego MINI Coupe, którego tylna część nadwozia była pokryta maskującą taśmą. Tym razem na zdjęciach widoczna jest już produkcyjna wersja tego pojazdu.
Fot. MINI Model Coupe bazuje na wersji Cabrio, a pod jego maską znajdą się tylko najmocniejsze jednostki napędowe z całej palety tej marki. Będą to trzy silniki benzynowe oraz jeden wysokoprężny. Coupe dostępne będzie jako MINI Cooper Coupé (122 KM), MINI Cooper SD Coupé (143 KM) i MINI Cooper S Coupé (184 KM) oraz MINI John Cooper Works Coupé (211 KM).

CZYTAJ TAKŻE

MINI Coupe - pierwsze zdjęcia

MINI luksusowe jak Rolls-Royce


Sportowy wygląd nowego MINI nawiązuje do projektu Mini Marcos Coupe z 1966 roku, którego opływowe nadwozie wykonane było z włókna szklanego.

Wraz z płytą podłogową, wersja Coupe przejęła od Cabrio wszystkie wewnętrzne usztywnienia, jak np. przegroda za tylnymi siedzeniami czy też wzmocnienia tylnych nadkoli. Efektem takiej decyzji inżynierów jest większa o 20 kg masa własna w porównaniu do wersji hatchback.

W celu obniżenia karoserii, zdecydowano się na pochylanie przedniej szyby o 13 stopni w stosunku do kabrioletu. Dzięki temu, Coupe jest o prawie 3 cm niższe niż standardowe MINI hatchback. Podsufitka natomiast została wyprofilowana w taki sposób, aby uzyskać możliwie dużo przestrzeni nad głowami pasażerów.

Ceny wersji Coupe na rynku brytyjskim zaczynać się będą od 16,5 tys. funtów (około 75 tys. zł) za podstawowy model Cooper, a w salonach pojawi się on już w październiku 2011 roku.

Fot. MINI Fot. MINI Fot. MINI Fot. MINI Fot. MINI Fot. MINI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości