Pierwsze zwycięstwo Audi w 24h Nurburgring

(pp)
W miniony weekend na torze Nurburgring został zorganizowany słynny, 24-godzinny wyścig. Była to już 40. edycja tej imprezy, a po raz pierwszy w jego historii na najwyższym stopniu podium stanęli kierowcy Audi.

Zwycięską ekipą okazała się Audi Sport Team Phoenix, która w ciągu doby pokonała 155 okrążeń "Zielonego Piekła". Za sterami przygotowanego przez ten zespół Audi R8 LMS Ultra zasiedli Marc Basseng, Christopher Haase, Frank Stippler i Markus Winkelhockand. Ze stratą 3 min. 35 sekund na mecie zameldowała się druga ekipa niemieckiej marki, Team Mamerow Racing.

Podium uzupełniła załoga Mercedesa SLS Hankook Team Heiko, która wywalczyła tę pozycję na kilkadziesiąt metrów przed metą, wyprzedzając Porsche 911 GT3. Stało się tak z powodu zbyt małej ilości paliwa, wskutek czego kierowca drugiego z tych aut musiał zatrzymać pojazd na poboczu. Ostatecznie nie ukończył zawodów, ponieważ do linii mety zabrakło mu mniej, niż 50 metrów.

Poza dwoma zwycięskimi Audi R8, zawody na Nurburgring ukończyły także 3 pozostałe modele producenta z Ingolstadt. Pojazdy te zostały sklasyfikowane odpowiednio na 5., 17. i 32. miejscu.