Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Pierwsze zwycięstwo Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Pierwsze zwycięstwo Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup Kuba Giermaziak z Verva Racing Team wygrał niedzielny wyścig na torze Hungaroring pod Budapesztem. To jego pierwsze zwycięstwo w karierze w Porsche Supercup.

W zasadzie to można było przewidzieć. Skoro tydzień temu na niemieckim Nuerburgringu 21-latek z Polski wygrał kwalifikacje i świetnie pojechał w wyścigu (w końcówce dał się wyprzedzić rywalowi, ale zajął drugie miejsce), to można było przewidzieć, że w przyszłości powalczy o zwycięstwo. Stało się to od razu, bo już w następnym wyścigu.

Giermaziak odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w serii wyścigowej Porsche Supercup i tym samym przerwał serię czterech wygranych wyścigów przez Niemca Rene Rastę.

Polski kierowca świetnie wystartował, od razu zyskując jedną pozycję. Po czterech okrążeniach był już drugi, za Restą. Niemiec popełnił jednak błąd, wypadł z toru i nie ukończył wyścigu. Giermaziak dojechał do mety. Zwycięstwo dało mu 20 punktów i awans na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Drugi z polskich kierowców Robert Lukas (Attempto Racing) minął linię mety na szóstej pozycji. Natomiast partner Giermaziaka z Verva Racing Team - Słowak Stefan Rosina był siódmy.

Przypomnijmy, Jakub Giermaziak przygodę ze sportem motorowym rozpoczął w 2000 roku, od startów w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Kariera kartingowa trwała do 2006 roku i została zakończona bardzo dobrymi wynikami, z których na uwagę zasługuje przede wszystkim drugie miejsce w Finale Światowym ROK Cup na torze we włoskim Lonato, uznawanym przez wielu za Kartingowe Mistrzostwa Świata.

Czołówka Porsche Supercup

1. Sean Edwards 106 pkt
2. René Rast 105
3. Norbert Siedler 97
4. Kuba Giermaziak 90

Pierwsze zwycięstwo Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Pierwsze zwycięstwo Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości