Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Pierwszy Lexus produkowany w USA

Data publikacji: Autor: (kr)

Lexus ES / Fot. Lexus Lexus ES to pierwszy model marki, który jest produkowany w Stanach Zjednoczonych. Samochód powstaje w fabryce w Kentucky.

Lexus ES / Fot. LexusGdy w 1989 roku powoływano do życia markę Lexus, założenie było poste - podbicie rynku samochodów luksusowych w Stanach Zjednoczonych. Mimo że Japończycy zaplanowali ekspansję na rynek w USA, żaden z pojazdów koncernu tam nie powstawał. Do dzisiaj.

W zakładzie w Georgetown w Kentucky, gdzie powstaje też Toyota Camry (najpopularniejszy samochód osobowy w USA) produkowany jest model ES.

W ciągu ostatnich 2,5 roku w zakład zainwestowano aż 360 mln dolarów. Wszystko po to, by możliwa była produkcja nowego modelu. Dzięki temu rocznie fabrykę opuszcza nawet 50 tysięcy pojazdów, natomiast pracę w zakładzie ma 7500 osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Stec (gość)

    Co za głu... napisał ten artykuł? Tłumaczoma za mało płacicie, czy amatorkę odstawiacie? Lexusy są produkowane poza Japonią od września 2003 r., kiedy otwarto fabrykę w Cambridge, Ontario, Kanada (przedmieścia Toronto). To o czym piszecie to pierwsza fabryka w USA !!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości