Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36915 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Pierwszy publiczny pokaz Jaguara F-Type

Data publikacji: Autor: (ip)

Jaguar F-Type, Fot: Jaguar Intensywne prace nad nowym Jaguarem F-Type wkroczyły na kolejny etap. Na słynnym Goodwood Festival of Speed po raz pierwszy zaprezentowano publicznie prototyp nowego, sportowego modelu Jaguara.

Jaguar F-Type – esencja sportowej duszy marki – jest obecnie testowany w różnych miejscach na świecie, jednakże zazwyczaj bez Jaguar F-Type, Fot: Jaguarudziału widzów. Dzięki uprzejmości organizatorów Festiwalu w Goowood, możliwości nowego sportowego kabrioletu Jaguara zostały zaprezentowane wszystkim zgromadzonym tuż po przejeździe historycznych modeli marki: C-Type, D-Type i E-Type.

„Obecność prototypu modelu F-Type na Festiwalu miało na celu przedstawienie szerokiej publiczności właściwości jezdnych naszego nowego samochodu na krętych drogach wzgórz Goodwood. Reakcja widzów na brzmienie silnika i jego moc była bardzo entuzjastyczna, co potwierdza konieczność wprowadzenia tego sportowego modelu do produkcji” – powiedział Mike Cross, Head of Vehicle Integrity, Jaguar.

Wprowadzenie modelu F-Type, bazującego na koncepcyjnym C-X16, zostało ogłoszone na Targach Motoryzacyjnych w Nowym Jorku w kwietniu 2012 roku. Jaguar F-Type do produkcji trafi jako dwumiejscowy samochód sportowy w wersji kabrio, napędzany całkowicie nowym silnikiem 3,0 l V6 i udoskonalonym V8. Pełna specyfikacja oraz osiągi nowego Jaguara zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.

Jaguar F-Type, Fot: JaguarJaguar F-Type, Fot: Jaguar

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Jaguar F-type zdjęcia

Jaguar F-type dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Jaguar F-type Cena