Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

„Pieszy". Policja podsumowuję akcję

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Archiwum Kujawsko-pomorscy policjanci przez dwa dni prowadzili działania „Pieszy”. Jak sama nazwa wskazuje szczególną uwagę mundurowi zwracali właśnie na tych niechronionych uczestników dróg, bo to oni mają najmniejsze szanse w konfrontacji z pojazdami. Przy tej okazji funkcjonariusze rozdawali różnego rodzaju elementy odblaskowe, przypominając jednocześnie, że ich posiadanie wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Od 31 sierpnia 2014 roku zgodnie z art. 114 a. ustawy Prawo o ruchu drogowym "pieszy, niezależnie od wieku, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku".    

Właśnie z myślą o bezpieczeństwie pieszych kujawsko-pomorscy policjanci przez dwa dni (3 i 4.10.16) we wszystkich powiatach prowadzili działania pod kryp. „Pieszy”.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na posiadanie przez nich „odblasków”, ale i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przechodzenie w miejscach niedozwolonych, czy chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni.

Redakcja poleca:

Premiery aut na salonie samochodowym w Paryżu
Szybkie samochody i piękne kobiety
Skoda Kodiaq. Znamy cenę w Polsce

Podczas akcji 672 różnego rodzaju wykroczenia. Najwięcej, bo 490 to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Przypadków chodzenia po niewłaściwej stronie drogi odnotowali 67, natomiast niestosowania się do sygnalizacji świetlnej – 42. Stosunkowo niewiele, bo 20 wykroczeń dotyczyło braku obowiązkowego elementu odblaskowego. Świadczy to zatem o większej świadomości społeczeństwa, a co się z tym wiąże dbania o bezpieczeństwo.

Spośród wszystkich sprawców wykroczeń 175 z nich policjanci ukarali mandatami, a 491 pouczyli. Wobec 6 sprawy zostaną skierowane do sądu.


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości